Γενικά Ταξίδι με graupapagei

Paok1988

PB New Member
Εγγραφή
20 Ιουν 2017
Μηνύματα
2
Πόλη
Hagen
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω... Καταρχήν μενω Γερμανία.. Έχω ένα Graupapagei και θα ήθελα να ταξιδεψω οδικός μαζί του τον επόμενο μήνα για διακοπές στην Ελλάδα. Γνωρίζετε τι χαρτιά χρειάζεται να έχω μαζί μου... Ευχαριστώ
 
Μιλάς για γκρίζο αφρικανικό; Νομίζω μετά την καταχώρηση τους στη λίστα cites I θα χρειαστείς πιστοποιητικό. Από που το πήρες; Αν είναι από αναγνωρισμένο εκτροφείο επικοινώνησε έγκαιρα να στο εκδόσει ο εκτροφέας του.
 
Φοίβο σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου... Τον έχω αγοράσει από εκτροφεα και έχω ένα χαρτί το οποίο αποδεικνύει ότι έχει αγοραστεί από την Τάδε εκτροφεα στο οποιο αναγράφονται τα στοιχεία της και τα στοιχεία μου και ένα ακόμα έγγραφο το οποίο πιστοποιει ότι έχει κάνει εξέταση DNA και έχει δηλωθεί στην αρμόδια υπηρεσία... Τον έχω αγοράσει από Γερμανία
 
Φοίβο σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου... Τον έχω αγοράσει από εκτροφεα και έχω ένα χαρτί το οποίο αποδεικνύει ότι έχει αγοραστεί από την Τάδε εκτροφεα στο οποιο αναγράφονται τα στοιχεία της και τα στοιχεία μου και ένα ακόμα έγγραφο το οποίο πιστοποιει ότι έχει κάνει εξέταση DNA και έχει δηλωθεί στην αρμόδια υπηρεσία... Τον έχω αγοράσει από Γερμανία
Πρέπει να επικοινωνήσεις με τον εκτροφέα του για να σου εκδόσει πιστοποιητικό CITES όπως σου είπα πιο πάνω ώστε να μην ρισκάρεις τίποτα. :) Πλέον απαγορεύεται να διακινούνται/μετακινούνται χωρίς αυτό. Αφού είναι και σωστά δηλωμένος στην αρμόδια υπηρεσία δεν θα είναι πρόβλημα να σου το εκδόσουν.
 
Back
Top