Φροντίδα Ταξίδι χωρίς τον παπαγάλο

Νοκολετα

PB New Member
Εγγραφή
18 Οκτ 2018
Μηνύματα
64
Καλησπερα σας,
χρειαζομαι την βοηθεια σας, σε ενα θεμα που με απασχολει. Πρεπει να κανω ενα επαγγελματικο ταξιδι σε 2εβδομαδες στο εξωτερικο κ θα λειψω 3γεματες ημερες. Θα ηταν καλυτερο για τον μικρο μου κοκατιλ να παραμεινει στο σπιτι μας κ να ερχεται η πεθερα μου να τον ταιζει κ να τον βλεπει σε καθημερινη βαση γιατι μενει διπλα και μπορει να το κανει η να τον παω στην μητερα μου η οποια μενει σε αλλη πολη αλλα δεν δουλευει ωστε να εχει παρεα;
Ευχαριστω
 
θα ηταν καλυτερο για τον μικρο μου κοκατιλ να παραμεινει στο σπιτι μας
Πιστεύω πως θα είναι καλύτερα να παραμείνει στο χώρο που γνωρίζει, η μετακίνιση και ένας νέος χώρος σίγουρα θα το στρεσάρουν.
Γράψε σε ένα χαρτί οδηγίες στην πεθερά σου για να ξέρει ακριβώς τι θα κάνει και πως.
καλό ταξίδι!
 
Το σίγουρο είναι πως ζωντας στο σπίτι μαζί σου ξαφνικά θα αισθανθεί μοναξιά μένοντας μόνος τρεις μέρες. Επίσης θα πρέπει να μην αλλάξει πολύ η καθημερινή ρουτίνα του όσο είναι δυνατόν αυτό.
 
Τα άγρια έχουν πολύ λιγότερες ανάγκες. Οπότε καλύτερα να μείνει στο χώρο του και να τον φροντίζει η πεθερά σου.

θα συμφωνησω με τη Σισσυ! Πιο πολυ θα το αγχωσει η μεταφορα αλλου παρα το να μενει μονο τους καποιες ωρες εφοσον θα πηγαινει καποιος!
 
Back
Top