Φροντίδα Ταξίδι 4 ωρών με πάροτλετ

Εγγραφή
26 Νοε 2018
Μηνύματα
803
Καλημερα και Χρονια πολλα.
Αυτιο θα παω ενα ταξιδι με την οικογενεια μου 4ον ωρων και επειδη δεν μπορει κανεις να μου κρατησει το φλαφυ.. Θα τον παρω μαζι. Θα ηθελα να μου πειτε τι θα πρεπει να προσεξω ωστε να μην μου πάθει τιποτα. Ειναι 6-7 μηνων.. Θα ταξιδεψουμε με αυτοκινητο και για μιση ωρα με πλοιο..
Ευχαριστω εκ τον προτερον
 
Χρόνια πολλά... Αυτό δεν σου απαντά στις απορίες;
Ταξιδεύοντας με τον παπαγάλο μας
Αυτο διαβαζα τωρα ευχαριστω πολυ
[automerge]1546165052[/automerge]
Αυτο διαβαζα τωρα ευχαριστω πολυ
Η αληθεια ειναι ομως πως με φοβίζει λιγο η ηλικία του
 
Έχετε ρωτήσει εάν επιτρέπεται στο πλοίο; Συνήθως δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά για καλό και για κακό βεβαιωθειτε. Να μην το αφήσετε μέσα στο αυτοκίνητο όσο θα ταξιδεύετε με το πλοίο. Κάλυψε το κλουβί με ένα πανάκι για να μην τρομάζει και μην φοβάσαι. Είναι σύντομο το ταξίδι. Και δεν είναι μικρό το πουλάκι σου. Μια χαρά θα περάσει.
 
Έχετε ρωτήσει εάν επιτρέπεται στο πλοίο; Συνήθως δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά για καλό και για κακό βεβαιωθειτε. Να μην το αφήσετε μέσα στο αυτοκίνητο όσο θα ταξιδεύετε με το πλοίο. Κάλυψε το κλουβί με ένα πανάκι για να μην τρομάζει και μην φοβάσαι. Είναι σύντομο το ταξίδι. Και δεν είναι μικρό το πουλάκι σου. Μια χαρά θα περάσει.
Τελεια ευχαριστω πολυ. Η διαδρομη με το πλοιο ειναι 5 λεπτα δεν νομιζω να χρειαζετε να το βγαλω εξω για πεντε λεπτα... Τι λετε... Εξω μαλλον θα κανει κρυο... Το πλοιο μου ειπε ενταξει για τον παπαγαλο. Ευχαριστω πολυ...
[automerge]1546169630[/automerge]
Επισης μια αλλη ερωτησει... Το νερο εχει διαφορετικη γευση...Αυτο δεν θα του προκαλεσει καποιο προβλημα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Επισης μια αλλη ερωτησει... Το νερο εχει διαφορετικη γευση...Αυτο δεν θα του προκαλεσει καποιο προβλημα


"Άλλο ένα θέμα που εγώ θεωρώ σημαντικό και θέλω εδώ να επισημάνω (σε σχέση με τα ταξίδια και τα πουλιά), είναι πως όταν πηγαίνουμε ολιγοήμερα ταξίδια, φροντίζω να πάρω μαζί ένα μπουκάλι (1,5 λίτρο) με νερό (αυτό το νερό που πίνουν όταν είμαστε στο σπίτι) το οποίο διατηρώ εκεί που θα πάμε στο ψυγείο. Αν το διάστημα που θα λείψουμε είναι μεγαλύτερο, τους βάζω εμφιαλωμένο νερό γιατί φοβάμαι τις "αλλαγές του νερού" στα πουλιά και τις τυχόν επιπτώσεις που μπορεί να έχει. "

αυτό είναι απόσπασμα από το άρθρο που σου παρέθεσαν παραπάνω. Νομίζω ότι απαντά την ερώτησή σου
 
Back
Top