Αναπαραγωγή Τα αληθινα πρωτα μικρα!

lancashire

PB Member
Εγγραφή
28 Νοε 2007
Μηνύματα
566
Πόλη
Αθήνα
Πλακα κανω στον φιλο μας Τασο αλλα ευκαιρια να σας παρουσιασω σε πρωτη εμφανιση τα σαλονατα
(περιμενουμε να παρουμε πισω το σαλονι μας πως και πως )
[x]
μαυρους κυκλους η μαμα ξυπνια μεχρι της 1.30 την πρωτη εβδομαδα

[x]

[x]
ολη η ομαδα

[x]

Αντε και στα δικα σας παιδια!

ΜΦΧ
Πανος
 
Πάνο να σου ζήσουνε! Είναι όντως τρισχαριτωμένα! 🙂 Είναι πολύ όμορφο το συναίσθημα να γίνεσαι παππούς, γιατι του πουλιού μου το παιδί, δυο φορές πουλί μου! Να τα προσέχεις από το κρύο και την παγωνιά αν έχεις σκοπό να τους κάνεις έξωση από το σαλόνι γιατί το κρύο είναι τσουχτερό και δεν αστειέυεται!
 
Ευχαριστω παιδια
Η μαμα εκανε σημερα ενα αυγο και ετσι χωριζω τα μικρα για λιγο διαστημα γιατι την ενοχλουν παρολα αυτα ειτε με χωρισμα ειτε χωρις το ταισμα παει συννεφο
[x]
μαμα

[x]
μπαμπας

ΜΦΧ
Πανος
 
φτου σκορδα παιδια
ευχαριστω για τα καλα σας λογια
αλλα ολα τα πουλακια ειναι ομορφα

αυτες οι 2 φατσες μασουλανε σπορους απο χθες με πολυ διασκεδαστικες προσπαθειες και μονο το μικροτερο (1 ημερα διαφορα) κλαψουριζει για ταισμα
Οι γονεις ειναι απαικτοι ευτυχως
τωρα πρεπει να βρω πατεντα για τις γιορτες αφου δεν μπορω να τα βγαλω εξω αλλα δεν εχω και αλλο χωρο μεσα ☹

και μη μου πει κανεις να τα στολισω στο δεντρο γιατι εχω ήδη και εκει πουλακια :D
 
Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα

τα νεα των σαλονατων

Αφου καναμε ενα διαλλειμα στο μπαλκονι απο παραμονη Χριστουγεννων μεχρι και 1η Ιανουαριου το πρωι της επομενης ειδα τσοφλια στο πατωμα

η μαμα κλωσσαγε κανονικα παρολο που της αλλαξα θεση
αμεσως τα εβαλα παλι στο σαλονι και ειδα 3 μικρα αυτη τη φορα απο τα 5 αυγα

τα ειχα αλλαξει ολα με πλαστικα μεχρι το 4ο

Μεχρις στιγμης ολα πανε καλα
και εδω ειναι οι προσφατες φωτο
ΜΦΧ
Πανος
 

Συνημμένα

  • together.webp
    together.webp
    15,6 KB · Προβολές: 87
  • second round.webp
    second round.webp
    21,5 KB · Προβολές: 88
  • 4 days old.webp
    4 days old.webp
    33,3 KB · Προβολές: 90
Αχου τα γλυκούλια μου! Να σου ζήσουν! Αυτό θα πεί: Καναρίνια σαλονιού!

Να μας καλέσεις στα βαφτήσια!:D
 
Καλοταϊσμένα πάντως τα μικρά μπράβο στους γονείς.
Μια ερώτηση μιας και φέτος θα ασχολιθώ με αναπαραγωγή κόκκινων: Τα μίκρα στην αρχή είναι άσπρα και μέτα πέρνουν χρώμα;
 
Ευχαριστω παιδια

Ναι φιλε εαν δεν βαφτουν θα παρουν το χρωμα που ειδες να εχουν τα 2 πρωτα μικρα, δεν ξερω πολλα για χρωματα αλλα κανονικα πρεπει να αρχισει η χορηγηση βαφης απο τωρα

ΜΦΧ
Πανος
 
Πάνο να σου ζήσουν οι μπόμπιρες!
Μια ερώτηση μιας και φέτος θα ασχολιθώ με αναπαραγωγή κόκκινων: Τα μίκρα στην αρχή είναι άσπρα και μέτα πέρνουν χρώμα;
Στέφανε,ξέρω ελάχιστα για κόκκινα καναρίνια. Από την από την ενημέρωσή μου από εκτροφείς κοκκίνων καναρινιών & την εμπειρία μου στα υβρίδια, παίζει πολύ μεγάλη σημασία η περίοδος προετοιμασίας του ζευγαριού & ασφαλώς βέβαια η χορήγηση χρωστικών μέχρι την πρώτη πτερόρροια των μικρών.
 
Mia pou mila me gia allithina mikra na mia eftixismeni ikogenia ola ta aderfia mazi gia tin parelasi
 
Back
Top