Περιβάλλον Τα αρπακτικά της Αθήνας από το μπαλκόνι μου

giannisvlg

PB Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.588
Πόλη
Αθήνα
Ηθελα να μοιραστω μαζι σας μια χθεσινη εμπειρία!Ημουν στο δωματιο μου και ειχα βγαλει λιγο τα παπαγαλακια μου να παρουν τον αερα τους.Επαθα ενα σοκ ,διοτι παλαιοτερα πιο απειρος εχω χασει καναρινακι μπροστα στα ματια μου...Ξαφνικα έσκασε ενα γερακι πανω στα σιδερα,βγηκα να τα δω γρηγορα και ειχε γατζωμενο ενα νυχι στο dexion που εφτιαξα.Πηρα μια σκουπα και το πιεζα να βγει αλλα δεν εβγανε με τιποτα!Τοτε λοιπον λεω τι θα κανω,γιατι αυτο ούρλιαζε.Πηρα μια πετσετα γιατι ητανε και ολοκληρο πραμα το τυλιξα και με μια πενσα το εβγαλα το γατζωμενο νυχι του! Μετα με μια λαβιδα του εδωσα ενα μικρο κομματακι φιλετο κοτοπουλο οπως κανουμε αλλωστε και στην Ανιμα και το αφγσε και ΠΕΤΑΞΕ! Τωρα ενισχυσα το συρμα σε διπλο και δεν εχουν προβλημα.
Οριστε και καποιες φωτογραφιες απο τα κορακια στο μπαλκονι μου,εχω εντοπίσει καρακαξες,κορακια,γερακια!
Προσεξτε τα πουλακια σας!
IMG_20210226_101307_895.jpgIMG_20210226_101403_471.jpgIMG_20210226_101332_986.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
@giannisvlg εγώ Γιάννη μένω κοντά σε άλσος στην Λάρισα και έχω και πάρκο απέναντι από το σπίτι μου τα κοράκια και οι καρακάξες κάνουν πάρτι σχεδόν όλη η γειτονιά έχει πουλιά
 
Back
Top