Αναπαραγωγή Τα αυγά την Νάρας της κανάρας.

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dkard
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

dkard

PB Member
Εγγραφή
29 Αυγ 2007
Μηνύματα
166
Πόλη
Αγία Παρασκευή
Αγαπητοί φίλοι,

Να τα αυγά της Νάρας της κανάρας. Είναι η δεύτερη γέννα. Στην πρώτη δεν είχαμε καμία επιτυχία.
[x]
Το άλλο Σαββατοκύριακο αν όλα πάνε καλά θα πρέπει να έχουμε νέα.
[x]
Και εδώ είναι το ζευγάρι.

Αυτά για την ώρα.
 
σου ευχομαι και ελπιζω να βγουν τεσσερα υγειη μικρα καναρινακια.
 
Δημητρη να σου ζησουν! Με το καλο να βγουν υγιη πουλακια! Ωραιοι κ οι γονεις!
 
Με το καλό Δημήτρη! Σου ευχομαι σύντομα να γίνεις παππούς και να χαρείς τα 4 πουλάκια σου! Και μην ξεχασεις να μας στειλεις φωτο από τα μωρά σου!
 
Μάλλον τα νέα καλοί μου φίλοι δεν είναι ευχάριστα. Η καλή μας η Νάρα παρά την εξαιρετική προσπάθεια που έκανε δεν έβγαλε σήμερα το πρώτο πουλάκι. Συμπληρώθηκαν 14 ημέρες από την γέννα του πρώτου αυγού. Αν δεν έχουμε αποτελέσματα λέω να αποσύρω τον κύριο (κύριος να σου πετύχει) και να αφήσω την γλυκιά μου Νάρα να ξεκουραστεί κανα μήνα. Χωρίς φωλιά χωρίς νήμα γιατί δεν θέλω να εξαντληθεί. Τώρα για τον νέο τι κάνουμε δεν ξέρω. Θεωρώ ότι κάτι γίνεται με αυτόν. Για πείτε καμία γνώμη.
 
κανε ωοσκοπιση στα αλλα αυγα μηπως το πρωτο ηταν κλουβιο αμα και τα υπολοιπα ειναι κλουβια παρτα απο κατω της και αμα φταιει ο αρσενικος εμπλουτισε τον
με βιταμινη Ε και ψευδαργυρο αυτα ειναι τα κυρια συστατικα που δυναμωνουν την ικανοτητα του αρσενικου στο ζευγαρωμα.
 
Από πιό σκεύασμα θα πάρει ψευδάργυρο. Το TABERNIL AD3E έχει βιταμίνη Ε. Υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο;
 
Φιλε δημητρη υπαρχη μια περιπτωση η διαρκεια της εκολαψης να ειναι 19 ημερες ειναι κατι που συμβενει πολυ σπανια αλλα ισχυει η αναφορα αυτη εχει γινει μετα απο ερωτηση μου σε κτηνιατρο εκτρωφεα στην περιοχη μου προσωπικα δεν το εχω δοκιμαση
 
Τι θα πεί αν φταίει ο αρσενικός φίλε lizard; Πως μπορεί να φταίει η Νάρα; Πως το ανακαλύπτουμε και πως το διορθώνουμε;
 
Αγαπητοί φίλοι,

Χθες ολοκληρώθηκε και η δεύτερη προσπάθεια, δυστυχώς αποτυχημένη, για αναπαραγωγή. Θα ακολουθήσει μία περίοδος 1 μήνα ανάπαυσης και προετοιμασίας και κατόπιν θα επιχειρήσω άλλη μία φορά, την τελευταία για φέτος. Να μην την καταστρέψουμε την 'ομορφη Νάρα.

Το χώρισα ήδη το ζευγάρι.
 
Back
Top