Αναπαραγωγή Τα καναρίνια ζευγάρωσαν γύρω στις 10 φορές, πότε θα γεννήσουν;

Giannisch

PB New Member
Εγγραφή
27 Μαρ 2020
Μηνύματα
43
Πόλη
Λεμεσός
Γεια σας, εχω δει τα καναρινια μου να ζευγαρωνουν γυρω στις 10 φορες...η καναρα ομως εχει φτιαξει ελαχιστα την φωλια αλλα καθεται μεσα αρκετες ωρες... Ο αρσενικος την ταϊζει συχνα... Ποτε λετε να γεννησει;
Ευχαριστω
 
Αν δεις οτι ετοιμαζεται να γεννησει αυγο και δεν εχει ετοιμη φωλια καλο ειναι να την φτιαξεις μονος σου για να μην εχεις αλλα προβληματα. Της εχεις βαλει ασβεστιο; Απο μερα σε μερα θα ερθει και το αυγο!
 
Αν δεις οτι ετοιμαζεται να γεννησει αυγο και δεν εχει ετοιμη φωλια καλο ειναι να την φτιαξεις μονος σου για να μην εχεις αλλα προβληματα. Της εχεις βαλει ασβεστιο; Απο μερα σε μερα θα ερθει και το αυγο!
Αυτο θα κανω μαλλων γιατι ειναι αδω και 3 μερες που ειδα τον αρσενικο να την βατευει.. Εχω βαλειβσουπιοκοκαλο και αμμο
[automerge]1585317104[/automerge]
Ειναι πρωταρα η καναρα Γιαννη;
Μαλιστα... Περσινο πουλακι
 
Και εμενα και οι δυο οι καναρες εινει πρωταρες αλλα απο πολυ καλα γονιδια.Απο οτι φαινετε θα εχουμε μεγαλη επιτυχια φετος!
Μακαρι Κωστα
[automerge]1585317623[/automerge]
Σαν πρωταρα μπορει να εχει "θεματακια" στο στρωσιμο της φωλιας.
Μπορει να βαλει λιγο ή και καθολου νημα μεσα, ειναι αναλογα το πουλακι.
Μπ
Σαν πρωταρα μπορει να εχει "θεματακια" στο στρωσιμο της φωλιας.
Μπορει να βαλει λιγο ή και καθολου νημα μεσα, ειναι αναλογα το πουλακι.
Μπορω να κανω κατι για αυτο εγω;
 
Παιδια σημερα το πρωι που ηρθα να βαλω νερακι τροφη αυγουλακι και μηλο ειδα οτι η καναρα εκανε το πρωτο αυγο αλλα η φωλια της ειναι πολυ λιγο φτιαγμενη... Τι προτεινεται να κανω;
Ευχαριστω
 
Παιδια σημερα το πρωι που ηρθα να βαλω νερακι τροφη αυγουλακι και μηλο ειδα οτι η καναρα εκανε το πρωτο αυγο αλλα η φωλια της ειναι πολυ λιγο φτιαγμενη... Τι προτεινεται να κανω;
Ευχαριστω
Καλημέρα, υπάρχει δυνατότητα φωτογραφίας της φωλιάς;
 
Το ομοίωμα εννοούσα να αφαιρέσεις έτσι ώστε να επικεντρωθεί στην κατασκευή της φωλιάς, αλλά πριν το κάνεις περίμενε μια δεύτερη γνώμη
Ωραια, και παλι σε ευχαριστω
 
Το πιθανοτερο ειναι να μην ασχοληθει με το χτισιμο της φωλιας περαιτερω.
Εγω θα εβαζα νημα και θα το εστρωνα με ενα πορτοκάλι αλλα και παλι ενδέχεται να την "περιποιηθει" αφαιρωντας νημα.
 
Το πιθανοτερο ειναι να μην ασχοληθει με το χτισιμο της φωλιας περαιτερω.
Εγω θα εβαζα νημα και θα το εστρωνα με ενα πορτοκάλι αλλα και παλι ενδέχεται να την "περιποιηθει" αφαιρωντας νημα.
Σε ευχαριστω Αντωνη για την απαντηση,
Αρα βγαζω το ομοιομα βαζω νημα και στρωνω με ενα πορτοκαλι;
 
Back
Top