Γενικά Τα καναρίνια μου Έλμο και Ορνέλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stfns
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stfns

PB Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2014
Μηνύματα
2.052
Πόλη
Καλλιθέα
Θέλω να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας, γιατί μόνο εσείς μπορείτε να καταλάβετε πως νιώθω καμαρώνοντας δύο υπέροχα πλασματάκια που γεννήθηκαν στο σπίτι μου πριν έξι μήνες και οδεύουν προς την ενηλικίωση αποκτώντας το οριστικό και μοναδικό τους χρώμα. Ο Έλμο και η Ορνέλλα είναι αδελφάκια και έχουν χωριστεί εδώ και ένα μήνα. Τα βλέπετε στο ίδιο κλουβί καθαρά για λόγους βιντεοσκόπησης. Δείτε τη μεταμόρφωσή τους στα παρακάτω βίντεο:

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πολυ ομορφα ρε συ!

Και τι διαφορα απο 3 μηνων εως τωρα.. Να τα χαιρεσαι και να τα καμαρωνεις υγιη και ευρωστα παντα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Πανεμορφα να τα χαιρεσαι! Με το καλο να τους βρεις και τα καταλληλα ταιρια για την ανοιξη!:DΜακαρι ο διμορφισμος που εχουν αυτα να ηταν και στα υπολοιπα καναρινια... Να μην ταλαιπωρουμαστε 🙄
 
Όμορφα πουλιά, αξέχαστες στιγμές... και φοβερές οι συγκινήσεις στη διάρκεια αναπαραγωγής των πουλιών.
Μπράβο σου!
Αυτό που ζούμε... μας κάνει και αγαπούμε τα καναρίνια μας... ακόμη πιο πολύ.
 
είναι σαν άγγελοι, φίλε Στέφανε! Να τα χαίρεσαι! Να μη σταματάς να τους δίνεις κάτι απ'την ψυχή σου και να σαι σίγουρος πως.. Θυμούνται, δεν θα σε αφήσουν έτσι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Κουκλια ειναι να τα χαιρεσαι! Πραγματικα αξιοθαυμαστη η αλλαγη χρωματος!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Σα να βλέπω αλλά πουλιά στα δύο βίντεο. Πω πω μεταμόρφωση! Να τα χαίρεσαι Στεφανε! Πανέμορφα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Εντυπωσιακή μεταμόρφωση! Φαίνονται πολύ υγιή! Και έτσι να παραμείνουν εύχομαι! Μπράβο σου Στέφανε! Να τα χαίρεσαι τα κουκλιά σου!

Μόνο αυτά τα 2 έβγαλες φέτος; Από 1 ζευγάρι; :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Για το άλλο ζευγάρι δεν το συζητώ... Πανωλεθρία!
Ακριβώς αυτό που χρειαζόμαστε για να πάμε πεισμωμένοι και πιο δυνατοί στην επόμενη αναπαραγωγική χρονιά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Back
Top