Αναπαραγωγή Τα καναρίνια μου έχουν φτιάξει φωλιά, αυγό όμως δεν είδα

Εγγραφή
14 Μαρ 2015
Μηνύματα
121
Πόλη
Αμαλιάδα
Εχω ενα ζευγαρι καναρινια ειναι ετοιμα για ζευγαρωμα εχουν φτιαξει φωλια ολα και η καναρα καθεται μεσα βγαινει εξω αυγο ομως δεν ειδα τι στο καλο να γινεται;
 
Tι γινεται;

Ολα μια χαρά είναι βρε.

Θα έρθει και το αυγό στην ώρα του.

-

Εσύ αν βιάζεσαι... Πήγαινε στο ψυγείο... Ανοιξέ το... Και πάνω δεξιά στην πόρτα έχει αρκετά αυγά.😛
 
Υπομονή χρειαζεται και το αυγό θα ερθει. Εχεις κάνει διατροφική προετοιμασία στα καναρίνια σου;
 
😀 δεν βλεπω να ερχεται αυγο... Οσο για την διατροφικη προετοιμασια ναι τα εχω κανει ολα αλλα η καναρα μπαινει στην φωλια και βγαινει αλλα τρωει παααρα πολυ τωρα εχει ωρα να μπει μεσα και ολο τρωει την κυνηγησε ο καναρος αλλα τιποτα δεν του εκατσε
 
Αν έχεις σουπιοκόκκαλο μέσα μην ασχολείσαι.

Ολα καλά Πάνο.
 
Εχω ενα ζευγαρι καναρινια ειναι ετοιμα για ζευγαρωμα εχουν φτιαξει φωλια ολα και η καναρα καθεται μεσα βγαινει εξω αυγο ομως δεν ειδα τι στο καλο να γινεται;
Θα πρέπει να δείξεις λίγο περισσότερο υπομονή...
Αν έφτιαξε φωλιά... και είναι καλά από υγεία.. σύντομα θα κάνει κι αυγό...
Υπομονή χρειάζεται και να ζεστάνει καλά ο καιρός.
 
Κάθε πράγμα στον καιρό του και ο Κολιός τον Αύγουστο. Σουπιοκοκκαλο επειγόντως και υπομονή. Αφού έφτιαξε φωλιά θα ρθουν και τα αυγά.
 
Τωρα κοιμοτανε η καναρα και πηγε επανω της... Πονηρουλης ειναι στον υπνο την πιανει... Τωρα πηγε για ζευγαρωμα η μπα;
 
Τωρα κοιμοτανε η καναρα και πηγε επανω της... Πονηρουλης ειναι στον υπνο την πιανει... Τωρα πηγε για ζευγαρωμα η μπα;
Σταμάτα να παρακολουθείς τόσο στενά κάθε κίνηση...
Υπάρχει η τηλεόραση ή ακόμη καλύτερα το petbird για να περνάς εποικοδομητικά τον καιρό σου...
 
Σταμάτα να παρακολουθείς τόσο στενά κάθε κίνηση...
Υπάρχει η τηλεόραση ή ακόμη καλύτερα το petbird για να περνάς εποικοδομητικά τον καιρό σου...

Είναι και πονηρούλης Γιάννη. Ο Πάνος.

Σώνει και καλά θέλει να δει βάτεμα.

😎
 
Νομίζω θα βοηθήσει το παιδί αν του πει κανείς πόσο καιρό περίπου θέλει να κάνει αυγό μετά το επιτυχείς βάτεμα.
Δεν είμαι σίγουρος να πω εγώ.
 
Νομίζω θα βοηθήσει το παιδί αν του πει κανείς πόσο καιρό περίπου θέλει να κάνει αυγό μετά το επιτυχείς βάτεμα.
Δεν είμαι σίγουρος να πω εγώ.
Δυστυχώς δεν υπάρχει κανένας χρονικός προσδιορισμός...
Θα γεννηθεί το αυγό μόνο όταν το έχει ετοιμάσει η κανάρα.
 
@misalouris ναι αλλα ποτε θα ειναι ετοιμη τοσος καιρος περασε... Εχω κανει τοση υπομονη δεν με πειραζει αλλο λιγο αλλα δεν βλεπω να γενναει τωρα...
 
@misalouris ναι αλλα ποτε θα ειναι ετοιμη τοσος καιρος περασε... Εχω κανει τοση υπομονη δεν με πειραζει αλλο λιγο αλλα δεν βλεπω να γενναει τωρα...
Όσο ανυπομονείς... Τόσο χειρότερα πιέζεσαι... και ίσως κάνεις και λάθη που δεν πρέπει.
Καμιά φορά στη βιασύνη για γρήγορα αποτελέσματα κάνουμε κινήσεις που μας πάνε πίσω...
Καλύτερα χαλαρά... με ηρεμία... και θα δεις πως όλα θα γίνουν σωστά.
 
Back
Top