Γενικά Τα καναρινια μου δεν κελαϊδουν

valantis1

PB Member
Εγγραφή
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
647
Πόλη
Λάρισα
Καλημερα παιδια.
Εχω ενα προβλημα με τα αρσενικα καναρινια μου. Εχουν τελειωσει την πτεροροια και δεν αρχισαν ακομα να κελα'ι'δουν. Μηπως πρεπει να περιμενω ακομα λιγο καιρο μεχρι να σταθεροποιηθουν; Τι μου προτεινεται;
 
Μπορείς να κάνεις και διαφορετικά; Όταν έρθει ο καιρός τους θα ξεκινήσουν καλή διατροφή τίποτα άλλο.
 
Βαλαντη κι εμενα το ενα αρσενικο μου εχει αρχισει να κελαηδα. Ο αλλος νεαρος ακομα τιποτα.
Προς το παρον μην σε προβληματιζει.Ασε να περασουν μερικες μερες ακομα :)
 
Βαλαντη δεν νομιζω οτι πρεπει να φοβασαι και τα δικα μου περνουν την πτεροροια με τον δικο τους τροπο(αλλα αρχιζουν να κελαηδουν πιο γρηγορα, αλλα πιο αργα, αλλα κατα την διαρκεια της πτεροροιας ειναι νωχελικοτερα, αλλα το περνανε ευκολοτερα κλπ.)Ειναι και αυτα ιδιαιτερα και το καθενα εχει τις δικες του αντοχες.Βεβαια καλο ειναι να τα παρακολουθεις λιγο περισσοτερο μηπως και δεις κατι αλλο. Σιγουρα καλη διατροφη μεχρι να συνελθουν(και παντα βεβαια)γιατι αυτο που εχω καταλαβει απο την ελαχιστη εμπειρια που εχω ειναι καλη διατροφη+καθαριοτητα=υγειες πουλι
 
Ακόμη και όταν μιλάμε για το ίδιο είδος, το κάθε άτομο είναι διαφορετικό και έχει τον δικό του οργανισμό και γενικά ανταποκρήνεται διαφορετικά!
;)
 
Back
Top