Γενικά Τα κόκκινα μωσαϊκά μου του 2017

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stfns
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stfns

PB Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2014
Μηνύματα
2.052
Πόλη
Καλλιθέα
Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους. Η πτερόρροια φθάνει στο τέλος της και αρχίσαμε τις φωτογραφίες και τα βίντεο καθώς ομορφαίνουμε σιγά σιγά. Λείπει μόνο ο μικρός Αρτούρο που φρόντισαν οι αδελφές του να τον υποβάλλουν σε άγριο bullying ξεπουπουλιάζοντάς τον κυριολεκτικά. Μόλις στρώσει θα σας τον παρουσιάσω και αυτόν.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Tα θηλυκά που δεν έχουν τικ (μαυρο) και έχουν μόνο το φρυδι βαμένο μπορείς να τα φέρεις στην έκθεση Στέφανε. Να έχεις και μια κάρτα βαθμολογίας ώστε να δείς και τις παρατηρήσεις του κριτή.
 
Είναι πολύ όμορφα όλα, να τα χαίρεσαι Στέφανε.
Tα θηλυκά που δεν έχουν τικ (μαυρο) και έχουν μόνο το φρυδι βαμένο μπορείς να τα φέρεις στην έκθεση Στέφανε
Μάκη, τι είναι αυτό που τράβηξε περισσότερο την προσοχή σου στα θηλυκά, έναντι των αρσενικών της παρουσίασης;
 
Είναι πολύ όμορφα όλα, να τα χαίρεσαι Στέφανε.

Μάκη, τι είναι αυτό που τράβηξε περισσότερο την προσοχή σου στα θηλυκά, έναντι των αρσενικών της παρουσίασης;
Εχω πεί επανειλημμένα οτι τα κόκκινα μωσαικά είναι η ομορφότερη ποικιλία χρώματος. Αυτό δεν είναι μόνον δική μου γνώμη. Ετσι και εδώ η γενική εικόνα είναι πολύ όμορφη. Αλλο αυτό και άλλο η εκθεσιακή παρουσία.
Τα αρσενικά, δεν αντέχουν σε εκθεσιακή κρίση. Τα στάνταρς είναι πάρα πολύ υψηλά και τα εκθεσιαζόμενα πουλιά πολύ πιο μπροστά απο άποψη μάσκας, βάθος χρώματος, διάχυσης.
Στα θηλυκά υπάρχουν 1-2 πουλάκια με ελάχιστο κόκκινο στο μάτι, καθαρές πλάτες και πλευρά, αλλά και καθαρά πρωτεύοντα. Επείσης τα πτερώματά τους είναι πολύ καλά. Σφικτά, ομοιόμορφα και "λαμπερά". Εχουν μια τύχη και μπορούν να αποτελέσουν βάση για μια αξιοπρεπή συνέχεια, αν φυσικά κανείς έχει στόχο τον εκθεσιασμό τους.
 
Στα θηλυκά υπάρχουν 1-2 πουλάκια με ελάχιστο κόκκινο στο μάτι

Αν δεις από κοντά τα θηλυκά, το χρώμα δεν περιορίζεται μόνο στο φρύδι. Ειδικά στην Annalisa το κόκκινο φθάνει έως το μέτωπο και τα πλαινά του ράμφους. Η μόνη που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί με τα λιγότερα σημάδια κόκκινου στο πρόσωπο είναι η Carlotta, που όμως φέρει το μαύρο σημάδι, ενώ η Savina αν είχε κόκκινο μόνο στο φρύδι θα ήταν πιο κοντά από όλες στο πρότυπο. Στο βίντεο δεν φαίνονται καλά οι λεπτομέρειες.
 
Πανέμορφα, να τα χαίρεσαι! Πολύ ωραίο βίντεο και τα ονόματα οφείλω να πω κι εγώ ότι με εντυπωσίασαν !
 
Πανεμορφοι και πανεμορφες! 🙂
Να τα χαιρεσαι και ευγε για το ωραιο βιντεακι-παρουσιαση!👍
Πραγματικα μοντελα με χαρη και τσαχπινια!
 
Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια εκ μέρους των μικρών. Και για την ιστορία να ξέρετε ότι ο Corrado και η Annalisa ήταν τα δύο μικρά που ορφάνεψαν όταν ήταν 12 ημερών και τα μεγάλωσα εγώ. Βλέποντάς τα πραγματικά συγκινούμαι και τα καμαρώνω γιατί θεωρώ ότι είναι τα πιο όμορφα πουλιά που έχω αυτή τη στιγμή. Δεν ξέρω αν φαίνεται στο βίντεο αλλά έχουν πολύ ωραίο παράστημα. Είναι οι αδυναμίες μου. Ακόμη δεν ξεχνώ την πρώτη μέρα μακριά μου. Φωνή και κακό...

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top