Αναπαραγωγή Τα μικρά timbrados άρχισαν τα σαλιαρίσματα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης k9train
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

k9train

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2014
Μηνύματα
19
Πόλη
Ναύπλιο
Σήμερα κλείσαμε τις 28 ημέρες...
Τέσσερα στα πέντε Τιμπραντακια μου σαλιαριζουν σαν τρελα μόλις βγήκαν στον ήλιο και μετά το μπανάκι τους...
Ειναι λογικό ή σύνηθες;
Να γελάω η να κλαίω δηλαδή;( τα έχω κάνει πάνω μου) lol
 
Σήμερα κλείσαμε τις 28 ημέρες...
Τέσσερα στα πέντε Τιμπραντακια μου σαλιαριζουν σαν τρελα μόλις βγήκαν στον ήλιο και μετά το μπανάκι τους...
Ειναι λογικό ή σύνηθες;
Να γελάω η να κλαίω δηλαδή;( τα έχω κάνει πάνω μου) lol

Να γελάς. Ο ήλιος και το μπάνιο τα κάνει να αισθάνονται ωραία (όπως και εμάς εξάλλου). Από αυτό καταλαβαίνεις ποιες είναι οι ανάγκες τους!
 
Έμενα πέρσι μου σαλιαριζε ένα μικρό συνέχεια, το ονόματα με αντρικό όνομα και αυτές τις μέρες που μιλάμε είναι στη φωλιά με 5 αυγά! Να τα χαίρεσαι όλα τους! Κορίτσια αγόρια! 😉
 
Έμενα πέρσι μου σαλιαριζε ένα μικρό συνέχεια, το ονόματα με αντρικό όνομα και αυτές τις μέρες που μιλάμε είναι στη φωλιά με 5 αυγά! Να τα χαίρεσαι όλα τους! Κορίτσια αγόρια! 😉

Αλίκη τελικά μακάρι να υπάρχουν και θηλυκά γιατί θα με κουφάνουν... Και τα 5 έχουν τρελαθεί στο σαλιάρισμα και στις κόντρες για την ψηλότερη πατήθρα...
Μπορεί σε μια γέννα να είναι όλα ιδίου φύλου;
 
Αλίκη τελικά μακάρι να υπάρχουν και θηλυκά γιατί θα με κουφάνουν... Και τα 5 έχουν τρελαθεί στο σαλιάρισμα και στις κόντρες για την ψηλότερη πατήθρα...
Μπορεί σε μια γέννα να είναι όλα ιδίου φύλου;
Ασφαλώς και ναι... όμως θα πρέπει να μην μπερδεύουμε το σαλιάρισμα που θα κάνουν όλα σχεδόν τα πουλιά στους αρχικούς μήνες της ζωής τους με το μουρμούρισμα των αρσενικών που προετοιμάζονται για το τελικό ωδικό τραγούδι τους.
Είναι ένα σαλιάρισμα που προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ... συνήθως τα παρακολουθώ και χαμογελώ... Είναι το που το ξεκινούν σχεδόν πάντα με μισόκλειστα μάτια και από 'κει προέρχεται και το όνομά του... "ονειρικό τραγούδι".
Θα σου πρότεινα να περιμένεις μερικούς μήνες ακόμη πριν βγάλεις συμπέρασμα. Γιατί όλα όσα αρχικά "σαλιαρίζουν" δεν θα είναι απαραίτητα και αρσενικά.
 
Back
Top