Γενικά Τα μικρα κοκατιλ μεγαλωσαν

NIKOLAKHS

PB Member
Εγγραφή
3 Ιουλ 2008
Μηνύματα
252
Πόλη
Μεταμόρφωση
Μπορω να πω πως μεγαλωσαν αρκετα απο τοτε που τα ειδατε τελευταια φορα...
 

Συνημμένα

  • DSC00750.webp
    DSC00750.webp
    33,6 KB · Προβολές: 72
  • DSC00751.webp
    DSC00751.webp
    34,8 KB · Προβολές: 84
  • DSC00753.webp
    DSC00753.webp
    32,4 KB · Προβολές: 77
  • DSC00755.webp
    DSC00755.webp
    33,6 KB · Προβολές: 83
  • DSC00756.webp
    DSC00756.webp
    38,7 KB · Προβολές: 63
Σας ευχαριστω πολυ...Αλκηστη ερχονται και τα δικα σου σιγα σιγα...

Τζωρτζινα πιστευεις πως ειναι νωρις για να τα ξεχωρισουμε ε;Εγω λεω πως το σκουρο ειναι θηλυκο και το αλλο αρσενικο
 
Νικόλα μου μην βιαζεσαι σχετικά με το φυλο... Μαλλον ειναι πολυ νωρις ακομα Απολαυσε αυτες τις ομορφες στιγμες που ειναι μοναδικές και τα υπόλοιπα θα ερθουν στον καιρό τους
 
Κατι μου λεει πως εχεις δικιο αλλα σκεφτομουν να παρω ενα ακομα(και κατα προτιμηση white face)προκειμενου να τα βαλω μαζι να γνωριστουνε και αργοτερα να ζευγαρωσουν
 
Κουκλια γινονται... Το μονο κακο ειναι οτι ειναι πολυ μαδημενα.

Τελικα το κιτρινο ειναι ακριβως οπως ο αρσενικος μου. Οποτε μαλλον εχω μια ιδεα του πως ηταν οι γονεις του.

Οσο για το φυλο υπομονη. Το γκρι αν μεινει ετσι ειναι θηλυκο αλλα μπορει να αλλαξει εντελως οποτε περιμενε.
 
Το ασπρο ειναι μονο μαδημενο και αυτο γιατι οταν κλαει λογω πεινας ο πατερας του το μαδαει.Φωτο των γονιων εχω στο προφιλ. Ειναι κατασπρος ο αρσενικος και γκριζα περιπου η μανα... Το γκρι παντως ετσι το βλεπω κι εγω
 
ειναι πανεμορφα τα κουκλακια σου! Προσεχε λοιγο τον πατερα μονο μην κανει κακο στο μικρουλη.. ειχα και εγω περσυ μια τετοια περιπτωση που ο αρσενικος μαδουσε το πιο μικρο που ηθελε να μπαινει ακομα στην φωλια και το ειχε ξεπουπουλιασει το καημενο στην πλατη και τους το πηρα
 
πρεπει να τα παρατηρεις παρα πολλες ωρες γιατι οι παπαγαλοι πρωτα μαθαινουν να τρωνε και μετα να πινουν νερο. και αυτη ειναι η δυσκολια τους επειδη πινουν λιγο νερο σχετικα!
 
Αυτο κανω... Ολη την ωρα ειμαι απο πανω τους... Το σκουρο και πινει και τρωει μονο του. Το αλλο τιποτα
 
συγγνωμη αν ειναι οφ τοπικ αυτο που θα πω αλλα τ ηλικια εχει και ανεξαρτητοποιηθηκε;
 
Ειναι 2 μηνων.

Να σου πω την αληθεια δεν εχω δε να το ταϊζουν. Κανει περνει απο κατω, κατι απο πανω. Τι να σου πω.Λες απλα να ειναι καλομαθημενο και να κλαιει τζαπα;
 
Να τα χαιρεσαι ειναι κουκλια
 
Πολυ ομορφα τα μικρα σου! :D Νομιζω πως το pied ειναι cinnamon pied. Θα φανει καλυτερα πιστευω σε λιγο καιρο. 😉
 
Πολυ ομορφα τα μικρα σου! :D Νομιζω πως το pied ειναι cinnamon pied. Θα φανει καλυτερα πιστευω σε λιγο καιρο. 😉


Ανεστη κι εγω νομιζω πως ειναι cinnamon.Αν ηταν απλο pied θα φαινονταν και απο τωρα.
 
Back
Top