Γενικά Τα μπατζι δεν θελουν να κανουν μπανιο

Nikoskrt

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2015
Μηνύματα
327
Πόλη
Λαμία
Τωρα με τις ζεστες αποφασισα να βαλω μπανιερα στα μπατζι μου ελπιζοντας να δροσιστουν. Την μπανιερα την βαζω για μερικες ωρες το πρωι. Δυστυχως ομως δεν την κατεδεχονται, εδω και 1 εβδομαδα προσπαθω αδικα... Τι να κανω για να μπουνε; Φυσικα μπορει να φοβουνται ή να μην σκανε τοσο για να κανουν μπανιο... αλλα εδω εχει 35 βαθμους και ηδη αρχισαν να αναπνεουν με το στομα... Τι να κανω; καμια ιδεα;
 
Δεν υπάρχει τρόπος να τα πιέσεις να κάνουν κάτι αν δεν το θέλουν. Να βάζεις ρηχά το νερό για να μην φοβούνται και μπορείς να τα ψεκάζεις λίγο εσύ για να δροσίζονται, φυσικά τώρα πρωινή ώρα όχι το βράδυ.
 
Ψεκαστηρι με νερακι και τα δροσιζεις λιγο εσυ :)
Σε ευχαριστω! Θα το δοκιμασω!

Δεν υπάρχει τρόπος να τα πιέσεις να κάνουν κάτι αν δεν το θέλουν. Να βάζεις ρηχά το νερό για να μην φοβούνται και μπορείς να τα ψεκάζεις λίγο εσύ για να δροσίζονται, φυσικά τώρα πρωινή ώρα όχι το βράδυ.
Σε ευχαριστω, καταλαβενω οτι δεν μπορω να τα πιεσω... Θα βαλω ρηχα το νερο και αν δεν θελουν και παλι να μπουν θα ψεκασω οπως μου ειπατε!
 
Τα μπατζι ειναι παραξενοι χαρακτηρες γενικα.. Κανουν του κεφαλιου τους και δεν συνεργαζονται καθολου..
Τα βλεπω απο τα δικα μου..
Βαζε εσυ καθε πρωι την μπανιερα και αυτα οταν νιωσουν ζεστη θα πανε..
Αν τα ψεκασεις με ψεκαστηρι κλεισε τα αυτια σου γιατι θα σε πριξουν 😛
 
Τα μπατζι ειναι παραξενοι χαρακτηρες γενικα.. Κανουν του κεφαλιου τους και δεν συνεργαζονται καθολου..
Τα βλεπω απο τα δικα μου..
Βαζε εσυ καθε πρωι την μπανιερα και αυτα οταν νιωσουν ζεστη θα πανε..
Αν τα ψεκασεις με ψεκαστηρι κλεισε τα αυτια σου γιατι θα σε πριξουν 😛
😀, ελπιζω να κανουν καποτε μπανιο μονα τους γιατι δεν θελω να ειμαι ολοι μερα με ενα ψεκαστηρι στα χερια! 🙄
 
😀, ελπιζω να κανουν καποτε μπανιο μονα τους γιατι δεν θελω να ειμαι ολοι μερα με ενα ψεκαστηρι στα χερια!

Βαζε εσυ την μπανιερα καθε πρωι και αυτα θα την μαθουν και θα πηγαινουν. Γιατι απ'οτι καταλαβα δεν ειναι μαθημενα..
Μην σε προβλιματιζει.. Θα μπουνε..
Εγω ειχα ενα καρδερινοκαναρο μεχρι προσφατος και του εβαζα μπανιερα και επειδη δεν ηξερε να μπει μεσα εκανε στον ποτιστρα μπανιο!
 
Βαζε εσυ την μπανιερα καθε πρωι και αυτα θα την μαθουν και θα πηγαινουν. Γιατι απ'οτι καταλαβα δεν ειναι μαθημενα..
Μην σε προβλιματιζει.. Θα μπουνε..
Εγω ειχα ενα καρδερινοκαναρο μεχρι προσφατος και του εβαζα μπανιερα και επειδη δεν ηξερε να μπει μεσα εκανε στον ποτιστρα μπανιο!
😀, μακαρι, εμενα εχουν κανει την ποτιστρα... Ταιστρα! Ολα τα σπορια εκει τα πετανε!
 
😀, μακαρι, εμενα εχουν κανει την ποτιστρα... Ταιστρα! Ολα τα σπορια εκει τα πετανε!
Σ' αυτό προσοχή, οι μύκητες καραδοκούν. Κοίτα μήπως να αλλάζεις την τροφή, μήπως είναι παλιά και οι σπόροι σκληροί και προσπαθούν να τους μαλακώσουν. Αλλαγή τροφής, άμεσα.
 
Σ' αυτό προσοχή, οι μύκητες καραδοκούν. Κοίτα μήπως να αλλάζεις την τροφή, μήπως είναι παλιά και οι σπόροι σκληροί και προσπαθούν να τους μαλακώσουν. Αλλαγή τροφής, άμεσα.
Πω πω αυτο δεν το ηξερα! Θα αλλαζω τροφη αμεσα απο εδω και περα!
 
Θα αλλαζω τροφη αμεσα απο εδω και περα!
Εννοούσα άλλη μάρκα, στην αρχή βάζεις μισή-μισή παλιά και καινούργια και σταδιακά σιγά-σιγά μόνο την καινούργια. Τι μάρκα δίνεις τώρα;
 
Εννοούσα άλλη μάρκα, στην αρχή βάζεις μισή-μισή παλιά και καινούργια και σταδιακά σιγά-σιγά μόνο την καινούργια. Τι μάρκα δίνεις τώρα;
Ααα λαθος καταλαβα... εγω τους δινω της versele laga
 
ΕΙναι παρα πολυ καλη τροφη αυτη..
κι εγω αυτην παιρνω.. Μηπως εχει να κανει η σκληροτητα με τις συνθηκες φυλαξης της συσκευασιας;
Δοκιμασε να σπασεις ενα σπορακι με τα δαχτυλα σου για να τσεκαρεις αν ειναι σκληρη ή κανονικη μαλακη η τροφη.
 
ΕΙναι παρα πολυ καλη τροφη αυτη..
κι εγω αυτην παιρνω.. Μηπως εχει να κανει η σκληροτητα με τις συνθηκες φυλαξης της συσκευασιας;
Δοκιμασε να σπασεις ενα σπορακι με τα δαχτυλα σου για να τσεκαρεις αν ειναι σκληρη ή κανονικη μαλακη η τροφη.
Οκ θα το κανω αμεσως
 
Το εσπασα με ευκολια, και ηταν μια χαρα. Μαλακη-κανονικη. Μαλλον φταιει το οτι εχω δυο ταιστρες και η μια ειναι κοντα στην ποτιστρα κι ετσι οπως τρωνε πεφτουν σπορια και εκει
 
Back
Top