Γενικά Τα νέα μου αποκτήματα

giannis.kirp.

PB Member
Εγγραφή
28 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.048
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Παιδιά λόγο πολλών υποχρεώσεων ο ξάδερφος μου ο Ηλίας μου έκανε δώρο όλα τα πουλιά του και οτιδήποτε σχετικά με αυτά. Η γωνιά των πουλιών μου μεγαλώνει! 🙂
rsz_1rsz_1rsz_2014-02-18_174231-1.webp
rsz_2rsz_2014-02-18_174241-1.webp
rsz_1rsz_12014-02-18_174257-1.webp
Αυτά είναι τα νέα μου πουλάκια που παρόλο την τεράστια αγάπη του προς αυτά λόγο αρκετών υποχρεώσεων ο ξάδερφος μου χάρισε και για αυτό τον ευχαριστώ πολύ! Παιδιά ένα θηλυκό το τσιμπάνε συνέχεια και έχει χάσει πολλά φτερά στα πλάγια της κοιλιάς της. Το πουλάκι πετάει καλά και δεν έχει πρόβλημα. Όμως επειδή το τσιμπάνε πολύ τα άλλα θα το βάλω με τα δικά μου θηλυκά. Θα ξαναβγάλει φτερά; Το θηλυκό είναι εκείνο το ανοιχτό κίτρινο δίπλα στο κουκουλάτο κίτρινο θηλυκό.
 
Νομίζω μετά την πτερόρροια θα επανέλθει αλλά μην το βάλεις με τα δικά σου χωρίς καραντίνα. Δεν έχεις κάποιο μικρό κλουβάκι;
Να σου ζήσουν! Μεγάλο σμήνος :)
 
να τα χαιρεσαικαι να τα φροντιζεις,ωραια πουλακια, δεν χρειαζεται να παει μεχρι την πτεροροια για να βγουν τα φτερα, σε κανενα μηνα θα ειναι μια χαρα
 
Να τα χαίρεσαι! Ο ξάδελφος σου θα τα βλέπει κιόλας και θα ξέρει ότι είναι καλά! 😉
Κι γω συμφωνώ με την Μαρία.. Βάλτο μόνο του να βγάλει φτέρωμα.. Τώρα αν είσαι 100% σίγουρος βάλτο με τα δικά σου.. Αλλά και πάλι να ξέρεις ότι το στρες της μεταφοράς πότε δε ξέρεις πως θα εξελιχθεί...
 
Ευχαριστώ Αλίκη. 😉 Σήμερα παρατήρησα πως δεν το έχουν τσιμπίσει καθόλου αν στρώσουν μπορεί να μην του αλλάξω κλουβί.
 
Back
Top