Γενικά Τα νέα budgies μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης bts328
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

bts328

PB New Member
Εγγραφή
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
57
Πόλη
Κύπρος
na ta xairomai!
η πλακα ειναι με τα Lovebirds που τα κοιτανε σαν εξωγηινους! Εννοειται βεβαια σε διαφορετικο κλουβι
 

Συνημμένα

  • DSC00330.webp
    DSC00330.webp
    52,9 KB · Προβολές: 116
  • DSC00329.webp
    DSC00329.webp
    61,7 KB · Προβολές: 131
Να τα χαιρεσαι! . 😀 Ειναι πολυ ομορφα!

Δεν μου φαινονται για ζευγαρι αν ετσι σου ειπανε, βεβαια η φωτο δεν ειναι και πολυ καθαρη. Επισης το μπλε ειναι αρκετα μικρο σε ηλικια και φαινεται και νεοτερο απο το κιτρινο οποτε δεν μπορω να πω σιγουρα. Αλλα και το κιτρινο ειναι πολυ ομορφο και φαινεται να ειναι μια χαρα!
 
μου ειπαν οτι το θεμα χρωμα μυτης-φυλο θα ξεκαθαρισει σε ενα μηνα που θα εχουν μεγαλωσει. Ισχυει;
βεβαια, ειναι πολυ ησυχα αλλα ειναι και αναμενομενο με χρι να προσαρμοστουν.
 
Εξαρταται ποσο μηνων ειναι ακριβως. 🙂 Μπορει να ειναι και παραπανω απο ενα μηνα. 😉
 
γιατι τους εχεις πραγματα για παπαγάλους; Και το μπολακι και το αλλο το μοβ ειναι για μεγαλους παπαγαλους. Οχι οτι πειραζει απλα ρωταω.🙄
 
εχει δικιο ο ανεστης...
κατ'εμε μαλλον ειναι κ τα δυο αγορακια!
θαα δεις κ αργοτερα πιο καλα!
παντως ειναι πανεμορφα... Να σου ζησουν!

τα ζηλιαρικα Lovebirds αντεδρασαν ε">;😀!
 
Να τα χαίρεσαι, και τα δύο είναι κουκλάκια! Όταν μεγαλώσουν λίγο ακόμα, θα καταλάβουμε από το χρώμα της μπιμπίκας τους τι φύλο είναι. Η μπλε σημαίνει αρσενικό, λευκορόζ και καφέ είναι κοριτσάκι.
 
εχει δικιο ο ανεστης...
κατ'εμε μαλλον ειναι κ τα δυο αγορακια!
θαα δεις κ αργοτερα πιο καλα!
παντως ειναι πανεμορφα... Να σου ζησουν!

τα ζηλιαρικα Lovebirds αντεδρασαν ε">;😀!

για να μαι ειλικρινης θηλυκα τα λεω αλλα αφου δεν ξερουμε ηλικια και ειναι σιγουρα μικρα τιποτα δεν ειναι 100% βεβαιο. :D
 
για να μαι ειλικρινης θηλυκα τα λεω αλλα αφου δεν ξερουμε ηλικια και ειναι σιγουρα μικρα τιποτα δεν ειναι 100% βεβαιο. :D


επειδη φαινονται λιγο μπλε οι μυτουλες. Για αυτο τα χαρακτηρισα ετσι ανεστη...
αλλα δεν ειναι ακομη σιγουρο τιποτα... εχεις απολυτο δικιο!

μου χει παλιοτερα τυχει να χω θηλυκο Budgie που το ραμφος του δεν εγινε ποτε κρεμ αλλα ειχε μια αποχρωση αχνου μπλε!
 
Αχου! Ειναι τρισχαριτωμένα! Να τα χαίρεσαι! Το γαλάζιο φαινεται πολύ μωρό ακόμα! Ευτυχώς ειναι σε πολύ νεαρή ηλικία και θα εκπαιδευτούν ευκολα!
 
πανεμορφα, κι εγω τωρα μεγαλωνω ενα με ταισμα κρεμας με συριγγα ωσπου να μεγαλωσει λιγο
 
Back
Top