Γενικά Τα πέντε καναρίνια μου

simos nikaia

PB New Member
Εγγραφή
7 Ιουν 2014
Μηνύματα
20
Πόλη
Ρέντης
αρχιζουμε με τον οδυσσεα. ενα πανεξυπνο καναρινι (χωρις να ξερω απο πουλια βεβαιως) που με εχει κανει να πιστεψω οτι μπορει και να μιληση καποια στιγμη αφου μου δειχνει κ καταλαβενω απο τωρα οτι χρειαζεται
για παραδειγμα με ξυπναει το πρωι απο τις φωνες του αν του εχει κλεισει το πορτακι την ταιστρα του κ τρεχω κοιμησμενος να του το ανοιξω κ ξανα πεφτω για υπνο

foto kinitou 285.webp

ο φημιος. εχει περασει διαφορα απο την ημερα που τον εφερα και το κελαηδισμα του ειναι λες και σου μιλαει

foto kinitou 288.webp

σειρα εχουν τα 2 ντιμπραντο μολις 2 μηνων που πειρα απο τον κυριο νικο
ο πανεμορφος απολλωνας που μου εχει κλεψει την καρδια

foto kinitou 293.webp

και ο ερμης που δεν κανει τιποτα αλλο παρα να πεταει απο την μια ακρη στην αλλη ολη μερα
πολυ σπανια θα τον δω να περπαταει στον πατο του κλουβιου

foto kinitou 295.webp

οι φωτογραφιες ειναι πριν κανα μηνα
αργοτερα θα ανεβασω και με τα κλουβια που τους εφτιαξα απο κουνελοσηρμα
 

Συνημμένα

  • foto kinitou 294.webp
    foto kinitou 294.webp
    17,8 KB · Προβολές: 114
Το ένα πιο όμορφο από το άλλο, φτου φτου φτου να τα χαίρεσαι!
 
ευχαριστω μαρια. το σιγουρο ειναι οτι τα χαιρομαι
στην δωτο αυτη ειναι ο χωρος που μενουν
πανω αριστερα ειναι ο φημιος, χωμενος μεσα στην πρασιναδα ειναι ο οδυσσεας
και πανω δεξια ειναι ο απολλωνας με τον ερμη
εδω φαινονται και τα κλουβια που τους εχω φτιαξει

foto kinitou 301.webp
 
Είναι όλα τους ένα και ένα και τα έχεις σαν "παιδιά σου"! Μπράβο σου και να τα χαίρεσαι! Είναι όλα τους πολύ όμορφα! :)

Τα έχεις όλα σε ένα μεγάλο κλουβί; Και δεν μαλώνουν;

Υ. Γ.: αντί για πλαστικά κλαδάκια αν μπορείς βάλε φυσικά κλαδιά! Θα τους κάνεις πολύ καλό στα ποδαράκια τους! Στο λέω γιατί βλέπω πόσο τα αγαπάς και πως ξέρεις το καθένα ξεχωριστά! Φυσικά κλαδιά για πατήθρες στα κλουβιά
 
Είναι όλα τους ένα και ένα και τα έχεις σαν "παιδιά σου"! Μπράβο σου και να τα χαίρεσαι! Είναι όλα τους πολύ όμορφα! :)

Τα έχεις όλα σε ένα μεγάλο κλουβί; Και δεν μαλώνουν;

Υ. Γ.: αντί για πλαστικά κλαδάκια αν μπορείς βάλε φυσικά κλαδιά! Θα τους κάνεις πολύ καλό στα ποδαράκια τους! Στο λέω γιατί βλέπω πόσο τα αγαπάς και πως ξέρεις το καθένα ξεχωριστά! Φυσικά κλαδιά για πατήθρες στα κλουβιά


ευχαριστω για τα καλα σου λογια αλικη και σιγουρα οσο θα περναει ο καιρος και θα μαθενω περισοτερα θα κοιταω να κανω και πιο ανετη την ζωη τους.
οχι δεν τα εχω ολα μαζι, εκει τα εβαζα μολις τα εφερνα, τωρα ειναι ο οδυσσεας μονο εκει
και ο καθε ενας εχει το κλουβι του, στην φωτο απο πανω φαινονται τα κλουβια πως ειναι τωρα
απο οτι εχω δει ο οδυσσεας και ο ερμης δεν θελουν αλλον κοντα τους
 
να τα χαίρεσαι, όλα πολύ όμορφα!
Έχεις βάλει ταΐστρα στο πορτάκι συντήρησης; Να το προσέξεις αυτό, μπορεί να αποβεί μοιραίο για διάφορους λόγους. Αν δεν έχεις ειδικό πορτάκι να ασφαλίζει σωστά την ταΐστρα καλύτερα να βάλεις μια ταΐστρα μέσα στο κλουβί.
 
Να τα χαίρεσαι, πανέμορφα. Καφεδάκι εκεί στην αυλή και τα φιλαράκια σου να σου τραγουδάνε!
 
να τα χαίρεσαι, όλα πολύ όμορφα!
Έχεις βάλει ταΐστρα στο πορτάκι συντήρησης; Να το προσέξεις αυτό, μπορεί να αποβεί μοιραίο για διάφορους λόγους. Αν δεν έχεις ειδικό πορτάκι να ασφαλίζει σωστά την ταΐστρα καλύτερα να βάλεις μια ταΐστρα μέσα στο κλουβί.

ευχαριστω πολυ και για την συμβουλη

Να τα χαίρεσαι, πανέμορφα. Καφεδάκι εκεί στην αυλή και τα φιλαράκια σου να σου τραγουδάνε!

ετσι ακριβως να ξεφευγει λιγο το κεφαλι
 
Back
Top