Γενικά Τα παπαγαλακια μου μπατζι

Εγγραφή
28 Μαρ 2016
Μηνύματα
624
Πόλη
Αθήνα
Λοιπόν εχω ένα ζευγάρι μπατζι και το έχω 1 περίπου χρόνο. Το αρσενικό είναι το πράσινο μετάλλαξη clearwing και το θηλυκό είναι σκούρο μπλε yellow face είναι ήμερο ζευγαρι που τα εξειμεροσα εγω (πως; Τον αρσενικο τον πηρα πρωτα και μετα την θηλυκια οποτε είναι πολύ ημερο.) Και επησις τρονε την τροφη που εχω βαλει φοτο.
 

Συνημμένα

  • IMG_20160608_153209.webp
    IMG_20160608_153209.webp
    29 KB · Προβολές: 180
  • IMG_20160608_153201.webp
    IMG_20160608_153201.webp
    27,9 KB · Προβολές: 158
  • 804836premoum_budgie_versele_laga.webp
    804836premoum_budgie_versele_laga.webp
    12,2 KB · Προβολές: 83
Λοιπόν εχω ένα ζευγάρι μπατζι και το έχω 1 περίπου χρόνο. Το αρσενικό είναι το πράσινο μετάλλαξη clearwing και το θηλυκό είναι σκούρο μπλε yellow face είναι ήμερο ζευγαρι που τα εξειμεροσα εγω (πως; Τον αρσενικο τον πηρα πρωτα και μετα την θηλυκια οποτε είναι πολύ ημερο.) Και επησις τρονε την τροφη που εχω βαλει φοτο.
Τέλεια Ηλία.
Θαυμάσια σε ομορφιά τα πουλιά.
Τέλεια η εξοικείωσή τους μαζί σου.
Μπράβο για όλα.
 
Πανέμορφο ζευγαράκι! Να το χαίρεσαι Ηλία και να περάσεις μαζί του πολύ όμορφες στιγμές! Σου πήρε καιρός να τα εξημερωσεις;
 
Όχι καθολου δλδ πολύ λιγος χρονος και όχι συνέχεια οποτε μπορουσα. Και να φανταστείτε ότι ηταν (ο αρσενικος ξεχασα να το αναφερω πριν) 1χρονων τωρα είναι 2 και η θηλυκια είναι 12 μηνων.
 
Πολύ όμορφα και με ιδιαίτερα χρώματα! Να τα χαίρεσαι Ηλία μου!
 
Τι έκανες με το κλουβί τους Ηλία; Γιατί βλέπω τις εδώ φωτογραφίες εκτός κλουβιού.
 
Λοιπον επειδι δεν μπορω να βαλω φοτο γιατι ειμαι απο ταμπλετ τα εβαλα εκει που ηταν τα παραδεισια και τα παραδρισια σε ενα αλλο κλουβι που ειχα
 
Καλά μην σε πιέζουμε Ηλία, θα περιμένουμε να δούμε τις φωτογραφίες όταν μπορέσεις με την ώρα σου :)
 
Back
Top