Αναπαραγωγή Τα παπαγαλινια μου εχουν μπει στο παιχνιδι της αναπαραγωγης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marie
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

marie

PB Member
Εγγραφή
8 Απρ 2008
Μηνύματα
325
Πόλη
Αθήνα
καλησπερα παιδια! Τα παπαγαλινια μου επιτελους εχουν μπει στο παιχνιδι της αναπαραγωγης! Δεν ξερω αν θα εχω μικρα αλλα τυχαινει συνεχεια ο κοκο να βρισκεται πανω στην τινκι! Υπαρχει περιπτωση παρ ολα αυτα να μην καταφερνουν κατι;ηθελα επισης να ρωτησω... Κανει να τους βαλω αλλο νημα τωρα;η θα τους τη χαλασω κ δεν θα κανουν τπτ?:)

αυτο ειναι ενα βιντεακι απο τα γλυκουλινια μου
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Διαβασε εδω _https://community.petbirds.gr/threads/Πώς-βάζουμε-ένα-βίντεο-στα-post.2189/
 
βασικα τι εννοεις νημα;δεν ειναι καναρινια, στα Lovebirds που χτιζουν φωλια βαζουμε αχυρα(απο αυτα που βαζουμε στα ινδικα χοιριδια)και ξυλαρακια τα οποια τα ξεφλουδιζουν μονα τους, αλλα και η εφημεριδα κανει παρα πολυ καλη δουλεια αλλα εχει μελανι που επιβαρυνει την υγεια των πουλιων... Αν εχεις βαλει νημα απλως θα παιζουν με αυτο... φιλικα Φωτης
 
τωρα θα πω την κλασσικη ατακα οτι στο πετ σοπ μου ειπαν για νημα! Οποτε να παω να παρω οτι χρειαζεται αλλα κανει να το αλλαξω τωρα;η θα τα αποσυντονησω;
 
😀, είναι κουκλάκια κι ειδικά εκεί που πήγαν και στάθηκαν είναι σαν ψεύτικα! Να τα χαίρεσαι :D
 
δεν νομιζω να τα αποσυντονησεις... Ισα ισα που μαλλον θα ναι καλυτερα να τους βαλεισ τα υλικα αυτα... Βεβαια δεν παιρνω και ορκο...ρωτησε και καποιον αλλον για καλο και για κακο
 
Και το νημα δεν ειναι κακο! Αν βρεις καποιον φοινικα στο δρομο σου τραβηξε με το χερι σου ξερες κλωστες απο τον κορμο του. Προσπαθησε να ειναι απο καπως ψηλο μερος του κορμου και αν γινεται απο μερος που δεν εχει πολυ κινηση απο αυτο κινητα! 😉

Η κρυψωνα τους ειναι φοβερη! . 😀 Εμεινα να τα χαζευω να περιποιουνται το ενα το αλλο!
 
τα ζουζουνια μου... αγαπιουνται πολυ...χαλαλι και η κουρτινα που την εχουνε μαδησει... Εχω φοινικα στο μπαλκονι μου οποτε μπορω να το κανω στο δικο μου! Μενω στον 5ο οποτε δεν νομιζω να ειναι πολυ χαλια...
τωρα σε κανα δυο μηνες θα αλλαξουμε κ σπιτι αν οντως περασα πατρα οποτε σκεφτομουν μηπως να την βγαλω τη φωλια για να μην ταλαιπωρω κ τα μικρακια... Εσεις τι λετε;δεν ξερω τι να κανω! Θελω το καλυτερο γι αυτα!
 
Back
Top