Γενικά Τα παραδείσιά μου

Giorgos_finches

PB Member
Εγγραφή
7 Μαϊ 2019
Μηνύματα
667
Πόλη
Αθήνα
Παρόλο που τα παρουσίασα και Εδω, πιστεύω πως τους αξίζει μια ξεχωριστή παρουσίαση μόνο για αυτά. Λοιπόν ξεκινάμε!( βασικά τα πουλια με πλήρωσαν για να το κάνω αυτό😁)

Πρώτον έχουμε τον Arcus, που στα λατινικά το όνομά του σημαίνει ουράνιο τόξο. Ο ίδιος δεν ήθελε ένα τέτοιο όνομα, έτσι μου κράταγε μούτρα για κάνα μήνα όπου δεν έτρωγε τίποτα. Τέλος πάντων... Αυτός είναι⬇️
IMG_20180804_135510.webp

Συνεχίζουμε, με το ταίρι του Arcus, την Λεμόνια. Σίγουρα θα καταλάβετε από που προέρχεται το όνομα αφού...⬇️
20190822_212942.webp

Προχωράμε με κάτι ελαφρώς μεγαλύτερο... Έχουμε τον Σάββα, που ο μόνος λόγος που διάλεξα αυτό το όνομα είναι επειδή γράφεται ανάποδα...⬇️
20190822_213432-1110x1562.webp

Τέλος... Ένα πουλί όραμα... Ένα πουλι που περειμενε ο @Γιαννης17... Ένα πουλί που κέρδισε πολλά λαϊκ στα media... Ένα πουλί... Χωρίς όνομα!⬇️
20190820_153026-1812x1257.webp

Ναι λοιπόν αυτά ήταν τα πουλια μου! Ελπίζω να σας άρεσαν! Ξέρω ότι είναι πανέμορφα αφού πήραν από εμένα και συγγνώμη αν πόνεσαν τα μάτια σας με αυτά που διαβάσατε😋 Ευχαριστώ για την προβολή!
 
Πανέμορφα πουλάκια, να τα χαίρεσαι Γιώργο!15gwiae.webp

Παναγιά μου αυτός ο κούκλος!😍
Και όλα τα υπόλοιπα φυσικά είναι άπαιχτα πτηνά! Εγώ πάντως θα τον έλεγα Silver 😉😛
Κι εγώ αυτό τ΄όνομα σκέφτηκα 😁
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πανέμορφα πουλάκια, να τα χαίρεσαι Γιώργο! https://community.petbirds.gr/attachments/15gwiae-jpg.66360/
Ευχαριστώ πολύ! Όσο για το ματάκι προφανώς και μου τα έχουν ματιασει ήδη. Για αυτό προχωρά στο ξεμάτιασμα😛
 
Εγώ λατρεύω υπερβολικά το Όραμα! Αυτό το απαλό χρώμα με τρελαίνει! Τα Java γενικά είναι πολύ όμορφα πτηνά. Εγώ εάν ασχοληθώ ποτέ θα ήθελα ένα silver και ένα Fawn. Οι άλλες μεταλλάξεις δεν με εντυπωσιαζουν όσο αυτές οι δύο.
 
Εσύ κοντεύεις να του κάνεις fun club
Όπα! Ωραία ιδέα! Δεν ανοίγεις κανένα θέμα ειδικά για αυτόν; θα σου κάνω εγώ υπενθύμιση να ανεβάζεις φώτο του κάθε 5 λεπτά 😛
Εγω τρελαίνομαι για τα νορμάλ και τα λευκά!
Ααα έχω καλύτερη ιδέα, θα σου βρω εγώ ένα άσπρο και θα μου δώσεις εμένα το Όραμα 😛
 
Back
Top