Γενικά Τα πρωτα μου Gloster

vasiliotsom

PB New Member
Εγγραφή
10 Ιουλ 2016
Μηνύματα
281
Πόλη
Νίκαια
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Κουκλάκια! Με το καλό να τα δεις στο κλαρί και να γίνουν φουσκίτσες όπως οι γονείς τους! Τι ζευγάρι έβαλες; Κορόνα με κόνσορτ;

Υ. Γ. Στείλε και κανένα σε εμάς εδώ στην Θεσσαλονίκη ε;:D
 
Κουκλάκια! Με το καλό να τα δεις στο κλαρί και να γίνουν φουσκίτσες όπως οι γονείς τους! Τι ζευγάρι έβαλες; Κορόνα με κόνσορτ;

Υ. Γ. Στείλε και κανένα σε εμάς εδώ στην Θεσσαλονίκη ε;:D
Κορόνα το αρσενικό πράσινο & πλέ κονσορτ θυλικο
 
Πριν ενα χρονο περιπου ανακαλυψα τυχαια αυτο το φορουμ, ψαχνοντας να βρω απαντησεις σε θεματα που ειχαν να κανουν γενικα τα πουλια. Μεσα λοιπον σε αυτο το φορουμ βρηκα πολλα ατομα προθυμα να με βοηθησουν και τους ευχαριστω πολλυ. Αλλα ενα ατομο ειχε ανεβαση μια αναρτηση οτι χαριζει ενα ζευγαρη καναρινια GLOSTER ουτε που ηξερα τη πουλια ειναι και σημερα εχω τα αποτελεσματα της φωτογραφιας. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ τον φιλο & μεντορα μου. Dimitris P. Που με εβαλε στο χομπυ και εκτροφη τον Gloster.
 
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ τον φίλο & μέντορά μου Dimitris.P, που με έβαλε στο χόμπυ και στην εκτροφή των Gloster ..
.. Τρομερά και πανέμορφα τα μικρά, φίλε Βασίλη! Καλοκλάρωτα και καλότυχα να είναι! 🙂👍
ειδικά τα 2 σκουφάτα, βάσει των όσων γνωρίζω, μπορώ κάλιστα να διακρίνω 2 άψογα σχηματισμένα σκουφιά για τα πρότυπα των gloster!
αν ήξερα πως θα έβγαιναν τόσο τέλεια μικρά, δεν θα έδινα τους γονείς!:D
Πλάκα κάνω, βέβαια.. Και χαίρομαι πάρα πολύ που τόσο οι κόποι και οι προσπάθειές σου όσο και η επιλογή των ζευγαριών που σου έφτιαξα, απέδωσαν τόσο όμορφους ''καρπούς'' !
ολόψυχα καλή συνέχεια και στα υπόλοιπα ζευγάρια!👍
Με δυό στα τρία σκουφάτα
.. Αυτό κι αν είναι ''η τύχη του πρωτάρη'' ! 😉:)
 
Να είσαι καλα Δημήτρη άλλωστε θα συνεχείσουμε μαζί την συνεργασία. (Θα σου δώσω πίσω τα πουλιά)
 
Θα σου δώσω πίσω τα πουλιά..
.. Βρε πλάκα έκανα!:D
η εκτροφή καναρινιών είναι από τα πιο όμορφα και με ιδιαίτερο συναίσθημα χόμπυ! Εγώ προσωπικά το θεωρώ ''την καλύτερη αποτοξίνωση'' από την καθημερινότητά μου. Για να αποδώσει, βεβαια, χρειάζεται μεράκι και αγάπη.. Και τα έχεις και τα δύο Βασίλη!
πλέον τα πουλιά είναι δικά σου..όλο το χρόνο έτρωγαν από τα δικά σου χέρια, εσύ τους τραγουδούσες και τους έκανες παρέα, εσύ τα οδήγησες στην αναπαραγωγή και με το αποτέλεσμα που πλέον όλοι θαυμάσαμε!
άρα.. Ούτε λόγος να γίνεται για ''επιστροφές'' ! Καλή συνέχεια στα πλάνα σου και να μεγαλώσει κι άλλο το σμήνος σου!👍)
 
Καινούργιοι φίλοι ερχονται.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
30 ημερων
 
Back
Top