Αναπαραγωγή Τα πρωτα φετινα καρδερινακια, φλωρακια

BMANOUSIS71

PB New Member
Εγγραφή
5 Δεκ 2007
Μηνύματα
15
Πόλη
Μαραθώνας
Φετος ειναι μια καλη χρονια για μενα. μετα απο μια καλη προετοιμασια των πουλιων, τα πρωτα καρδερινακια, και φλωρακια εχουνε βγει, και περιμενουμε να σκασουν απο τα αυγα καρδερινοκαναρα, και αυγα απο φανετο με θηλυκο φανετοκαναρο που εχει 5 αυγα, και τα 5 γεματα.
 

Συνημμένα

  • Φωλια, με αυγα καρδερινασ.webp
    Φωλια, με αυγα καρδερινασ.webp
    25,5 KB · Προβολές: 509
  • Φωλια με αυγα απο φλωρια..webp
    Φωλια με αυγα απο φλωρια..webp
    33,5 KB · Προβολές: 713
  • Φωλια με αυγα απο φανετο με θηλυκο φανετοκαναρο..webp
    Φωλια με αυγα απο φανετο με θηλυκο φανετοκαναρο..webp
    57,5 KB · Προβολές: 522
  • καρδερινακια 15 ημερων.webp
    καρδερινακια 15 ημερων.webp
    41,3 KB · Προβολές: 456
  • φλωρακια 9 ημερων.webp
    φλωρακια 9 ημερων.webp
    33,8 KB · Προβολές: 372
  • καρδερινακια.webp
    καρδερινακια.webp
    28 KB · Προβολές: 576
  • η κλουβα μου.webp
    η κλουβα μου.webp
    30,5 KB · Προβολές: 498
Mπραβο σου. Να σου ζησουν και να χαιρεσαι τα μικρα σου. Ολα πανε ρολοι. Καλη συνεχεια να χεις.
 
Τί άλλο να πω εκτός από ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ. Φίλε μου εδώ και 10 λεπτά κάθομαι και θαυμάζω την κλούβα σου. Να σου ζήσουνε τα μικρά και καλή συνέχεια. Αυτό το τελευταίο με το ζευγάρι φανέτας με φανετοκάναρο είναι το πιο απίστευτο. Δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο και θα ήθελα αν μπορούσες να έβαζες φωτογραφίες από τα μικρά όταν με το καλό βγούνε. Το έχεις ξαναεπιχειρήσει στο παρελθόν; Αυτό που ήξερα μέχρι σήμερα ήταν ότι τα υβρίδια σπιζών με καναρίνι είναι κατά ένα μεγάλο ποσοστό στείρα αλλά όπως φαίνεται η θεωρρία καταρέει. 😉
 
παιδια σας ευχαριστω ολους! Για τα καλα σας λογια! Πριν 4 μηνες ανακαλυψα οτι υπαρχουν ιστοσελιδες για καναρινια κια αγριοπουλια, μετα απο ενα μηνα καταλαβα οτι τα πουλακια που εχω ζουσανε κατα τυχη! Γιαυτο με την σειρα μου θα ηθελα να ευχαριστησω ολουσ τος φιλους του PetBirds που μοιραζονται τις γνωσεις τους μαζι μας, γιατι, ο σκοπος δεν ειναι να να ξερεις τον τροπο να βγαζεις καναρινια και αγριοπουλια, αλλα ο σκοπος ειναι τα πουλια που εχεις και αυτα που βγαζεις να μπορεις να τα διατηρησεις στο χρονο, ωστε να ειναι υγιης και δυνατα, και αυτα με την σειρα τους θα στο ανταποδοσουν!
 
Βασίλη πράγματι εκπληκτική δουλειά έχεις κάνει. Συγχαρητήρια και να σου ζήσουν τα νεογέννητα!
Και θα συμφωνήσω στις ευχαριστίες για το φόρουμ, καθώς η ενημέρωση εκτός Ιντερνετ στην Ελλάδα είναι πολύ δύσκολη..Φροντίζω τόσα χρόνια τους παπαγάλους μου και τώρα μαθαίνω πράγματα για τα οποία δεν είχα ιδέα.. Να είστε όλοι καλά που μοιράζεστε τις εμπειρίες σας μαζί μας.
 
Πω πωωω! Κι εγω εμεινα να κοιταω την κλουβα σου! :D

να σου ζησουν τα πουλακια και συγχαρητηρια!
 
Και αυτη μια πολυ καλη στιγμη χαρας για ολους μας. Τι να πω μονο ενα μπραβο να σου ζησουν δεν φτανει αλλα ας τα ξαναδουμε πιο καλα θαναι. Σε ευχαριστουμε..
 
μπραβο σου... Κουραστηκες μεν αλλα το αποτελεσμα μετραει.
 
Φίλε Βασίλη συγχαριτήρια. Τέλεια δουλειά. Σε ευχαριστούμε για τις υπέροχες φωτο. Να σου ζήσουν.
 
Back
Top