Γενικά Τα πρώτα καρδερινοκάναρα

Νίκος Ζ

PB New Member
Εγγραφή
2 Μαϊ 2020
Μηνύματα
11
Πόλη
Κατερίνη
Καλησπέρα σας θέλω να σας δείξω την πρώτη μου απόπειρα για καρδερινοκάρα η οποία μάλιστα ήταν και επιτυχείς.. Την καρδερινα μου την έδωσε ένας φίλος μου από πουλάκι άβαφο αλλά δεν νομίζω να είναι εκτροφής και η καναρα μου λευκή ενός χρόνου την πήρα από έναν φίλο μου που έχει pet shop και είναι πρωτάρα.. Τα πουλιά μου έχουν όλα όσα χρειάζονται σε θέμα σπόρων, αυγοτροφων, βιταμινών, ασβεστειων κτλπ.
 

Συνημμένα

  • 20200502_234204.webp
    20200502_234204.webp
    141,2 KB · Προβολές: 75
  • 20200502_234225.webp
    20200502_234225.webp
    172,1 KB · Προβολές: 74
@Liakos18 σας ευχαριστήσω πολυ 😉
[automerge]1588459352[/automerge]
@Liakos18 την καρδερινα την έχω από άβαφο πουλάκι όπως προείπα και την έχω όλο αυτό τον καιρό στο ίδιο μέρος πυρωσε από αρχες Μαρτίου χωρίς κάποιον ιδιαίτερο τρόπο απλά έτρωγε καλούς σπόρους αυγό και αυγοτροφη συν κάποιες βιταμίνες στο νερό της και τν καναρα την πήρα μέσα στον Μάρτιο τα είχα 2 εβδομάδες μαζί και είχα αυτό το αποτέλεσμα..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλημέρα. Να τα χαίρεσαι τα πουλάκια και να είναι καλότυχα.
Ποια πιστεύεις ότι θα είναι η εξέλιξη της αναπαραγωγής σου; Θα επιτρέψεις και επόμενο κύκλο; Τους απογόνους θα τους κρατήσεις όλους;
 
@ianos καλή μέρα σας και καλό μήνα.. Πάντα θαύμαζα τα καρδερινοκαναρα μου αρέσουν πολύ σαν πουλάκια και φυσικά ξέρω τις επιπτώσεις αυτής της αναπαραγωγής ότι δηλαδή τα πουλιά τους είναι στείρα.. Ναι σκέφτομαι να πάρω άλλη μια γέννα και φυσικά θα κρατήσω και τα θηλυκά έχω ήδη ένα που μου το έδωσαν τα αρσενικό ενώ δεν ήξερα από πουλάκια δηλαδή να ξεχωρίζω φύλλο και την έχω 4 χρόνια τώρα.
 
Καλησπέρα σας θέλω να σας δείξω την πρώτη μου απόπειρα για καρδερινοκάρα η οποία μάλιστα ήταν και επιτυχείς.. Την καρδερινα μου την έδωσε ένας φίλος μου από πουλάκι άβαφο αλλά δεν νομίζω να είναι εκτροφής και η καναρα μου λευκή ενός χρόνου την πήρα από έναν φίλο μου που έχει pet shop και είναι πρωτάρα.. Τα πουλιά μου έχουν όλα όσα χρειάζονται σε θέμα σπόρων, αυγοτροφων, βιταμινών, ασβεστειων κτλπ.
Να τα χαίρεσαι φίλε μου!
 
Back
Top