Ασθένειες Τα 4 μπάτζι κι 1 κοκατίλ μου κάνουν τέτοιες κουτσουλιές

Mariannatsak

PB New Member
Εγγραφή
15 Φεβ 2021
Μηνύματα
247
Πόλη
Περιστέρι
εχω 4 μπατζι κ 1 κοκατιλ κ τα 5 μ κανουν τέτοια κόπρανα . Έχω μιλήσει με κτηνίατροι τεταρτη έχω ραντεβού . Εσείς τι λέτε είναι χαλία?

5e.webp
 
  • Like
Αντιδράσεις: LillyW
@Mariannatsak Λογικα θα επρεπε το υδαρες να ειναι διαφανες χρωμα και αυτο ειναι κιτρινο. Τους δινεις καποια βιταμινη?
Το μεσα ειναι σχηματισμενο πρασινο ενταξει μου φαινεται εμενα. Δεν ειναι κοκκινο για παραδειγμα.
Το κιτρινο το υγρο παραπεμπει σε προβλημα οργανικο ή λοιμωξης στο συκωτι και το πρασινο σε προχωρημενο προβλημα στο συκωτι ή τοξικωση (σε αυτη την περιπτωση μπορει να δουμε και κοκκινα υγρα ).
Δες εδω σχετικο θρεντ

Επισης τα θηλυκα κατα την περιοδο αναπαραγωγης κανουν διαρροιες ειναι αναμενομενο.
Μπορει να ειναι και μια απλη μολυνση μια διαρροια, καλα εκανες και εκλεισες στον κτηνιατρο να τα δει. Ενημερωσε μας πως πηγε.
 
@Mariannatsak Καλημερα! Τωρα επειδη ειναι μικρα απλα αναρωτιεμαι αν θα επρεπε να ειναι πιο σφιχτες και οχι τοσο κιτρινο το υδαρες μερος της κουτσουλιας. Δεν ξερω αν τα τριων μηνων κοκατιλ κανουν οντως τετοιες ας μας γραψει καποιος πιο εμπειρος, εγω ειπα γενικα η υγιης κουτσουλια πως ειναι. Οι κουτσουλιές των νεοσσών γίνονται υδαρείς (νερουλές) και πιθανόν άσπρες ή πράσινες και όλη η φωλιά βρωμίζει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vada
Back
Top