Ασθένειες Τα budgie μου εχουν ακαρεα;

Εγγραφή
7 Ιουν 2014
Μηνύματα
378
Πόλη
Χανιά
καλημερα τα παπαγαλακια μου κανουν εναν ηχο σαν να σπανε σπορακια,υπαρχει περιπτοση να εχουν ακαρεα; Τρωνε, παιζουν και πινουν κανονικα. Θα προσπαθησω να βαλω φωτογραφιες απο το κινητο αλλιως αν δεν μπορεσω απο τον υπολογιστη.
 
Kαλημερα!
Το κανουν ολη την ωρα; ή μονο οταν πας εσυ κοντα;
εμενα μου το εκανε το αρσενικο μονο οταν πηγαινα κοντα.. Και μου ειπε η Μαρια να του βαλω πρασινα να τρωει.. Τωρα δεν θυμαμαμι συγκεκριμενα.. Παντως ειχαμε πει για βασιλικο και του εδωσα 3-4 μερες συνεχομενες και σταματησε να το κανει. Βεβαια η συνηθεια να ανοιγοκλεινει το στομα δεν εφυγε.. Αλλα σταματησε αυτον τον ηχο
 
Kαλημερα!
Το κανουν ολη την ωρα; ή μονο οταν πας εσυ κοντα;
εμενα μου το εκανε το αρσενικο μονο οταν πηγαινα κοντα.. Και μου ειπε η Μαρια να του βαλω πρασινα να τρωει.. Τωρα δεν θυμαμαμι συγκεκριμενα.. Παντως ειχαμε πει για βασιλικο και του εδωσα 3-4 μερες συνεχομενες και σταματησε να το κανει. Βεβαια η συνηθεια να ανοιγοκλεινει το στομα δεν εφυγε.. Αλλα σταματησε αυτον τον ηχο
Όταν πάω κοντά, δεν τα έχω ακούσει κάποια άλλη στιγμή. Τί να τους βάλω για να τρώνε;
 
και τα 2 σου κανουν αυτον τον θορυβο;
ρίγανη, βασιλικό, θυμάρι, δενδρολίβανο. Τα βάζεις σε ξεχωριστή θήκη - αυγοθήκη και τα ανανεώνεις μία φορά την εβδομάδα (εφόσον είναι ξηρά). Τα ίδια μπορείς και πρέπει να τα δίνεις και χλωρά εναλλάξ κάθε λίγες μέρες.
 
Back
Top