Γενικά Τα budgies μου Morty, Lina και Linda

Gerasimos1

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιαν 2014
Μηνύματα
237
Πόλη
Ίλιον
Σας παρουσιάζω τα πουλάκια μου τον Μόρτυ (πράσινο) Λίνα (γκρι) και Λίντα (μπλε). Ο Μότυς και η Λίνα είναι ζευγάρι και η Λίντα η καλύτερη φίλη της Λίνας. :)
Ένα πρωινό, με παρέα ένα δροσερό μαρουλάκι

lg.119neo.webp
lg.120neo.webp
lg.121neo.webp
lg.124neo.webp
birds.110neo.webp
 
αχουτα ψυχουλες μου! Πολυ ομορφα να σου ζησουν αυγολακι εχετε ή ακομα;
 
☹Προς το παρόν δεν εχει γίνει τιποτα, όμως εχουν φωλιά και τους κανω διατροφική προετοιμασία.😵 Δεν περιμένω όμως να γεννήσουν διότι το ταίρι του αρσενικού δεν είναι έτοιμο για αναπαραγωγή και είναι πολύ πιστός στο ταίρι του και δεν νομιζω να κάνει αυγά με την Λίντα. 😎
 
Πολυ ομορφα! Να τα χαιρεσαι!

Γιατι δε βαζεις ολες τις πατηθρες να ειναι απο φυσικο ξυλο; και γιατι εχεις βαλει τοσες πολλες. Αν εβαζες λιγοτερες θα ειχαν και χωρο να πεταξουν λιγο..
Επισης μαρουλι μπορεις να δινεις απλα να το πλενεις πολυ πολυ καλα! Το μαρουλι δεν προσφερει τοσα πολλα οσο το μπροκολο, το κουνουπιδι, το ραδικι κτλ και δεν ειναι τοσο καλο να το βαζουμε στο καγκελο γιατι βρωμιζει.. Μπορεις να το κοψεις σε λιγο πιο μικρα κομματια και να το δινεις σε ταιστρακια ή σε ειδικη θηκη για λαχανικα...

Ολα αυτα τα λεω καλοπροαιρετα ετσι.. Φαινεται οτι τα αγαπας και τα φροντιζεις πολυ!
 
Επισης μαρουλι μπορεις να δινεις απλα να το πλενεις πολυ πολυ καλα! Το μαρουλι δεν προσφερει τοσα πολλα οσο το μπροκολο, το κουνουπιδι, το ραδικι κτλ και δεν ειναι τοσο καλο να το βαζουμε στο καγκελο γιατι βρωμιζει..
Ευχαριστώ πολύ Αλίκη :), (μια φιλική παρατήρηση) το μαρούλι,(και οποιοδήποτε φρούτπ ή λαχανικό) δεν το βαζω στο κάγκελο διότι όπως είπες κι εσύ βρομίζει και δεν βγαίνει ευκολα (ειδικά το μήλο) στις παραπάνω εικόνες το μαρουλόφυλλο το έχω απλώς ακουμπήσει στην φωλιά και στις εικόνες δίνει εντύπωση πως είναι στο κάγκελο. :D
 
Back
Top