Γενικά Τα Lorikeets μου στη βεράντα του σπιτιού των γονιών μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Την Παρασκευή και το Σάββατο, θα επισκεφθεί τους γονείς μου και τους συγγενείς. Πήρα τα σκυλιά και lorikeets μου μαζί μου. Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες της lorikeets. Είναι στη βεράντα του σπιτιού των γονιών μου. Αρχικά, ήταν νευρικό. Αλλά μετά από λίγα λεπτά, έγιναν ηρεμία. Νομίζω ότι απολαμβάνουν τον καθαρό αέρα.
 

Συνημμένα

  • IMG_4478.webp
    IMG_4478.webp
    57,4 KB · Προβολές: 97
  • IMG_4479.webp
    IMG_4479.webp
    46,6 KB · Προβολές: 94
  • IMG_4480.webp
    IMG_4480.webp
    54,9 KB · Προβολές: 93
  • IMG_4481.webp
    IMG_4481.webp
    66 KB · Προβολές: 89
Τα κόκκινα είναι η αδυναμία μου! Πανεμορφα πουλια, μοιαζουν με φωτιά!Φανταζομαι οτι η μετακινηση των κλουβιων δεν ειναι και ευκολη υπόθεση! 🙄
 
Jamie πολύ καλή η ιδέα να τα πάρεις μαζί σου. Εξάλλου είναι πολύ όμορφο το μέρος των γονιών σου και σίγουρα θα χάρηκαν με τόσο πράσινο γύρω τους.
 
Jamie οι γονεις σου αντεξαν τις φωνες;:D

Τα κοκκινα(δεν θυμαμαι το ονομα τους) ειναι οντως πολυ ομορφα! Νομιζα οτι ειχες μονο ενα...
 
Jamie σιγουρα θα απολαυσαν τον καθαρο αερα και τη φυση! Υπεροχα χρωματα!
 
Τα κόκκινα είναι η αδυναμία μου! Πανεμορφα πουλια, μοιαζουν με φωτιά!Φανταζομαι οτι η μετακινηση των κλουβιων δεν ειναι και ευκολη υπόθεση! 🙄

Ευχαριστώ! Δεν είναι πολύ δύσκολο να μετακινηθεί από τα κλουβιά. Αυτά είναι τα κλουβιά να χρησιμοποιήσω για το ταξίδι. Είναι μικρή. Θα χωρέσει στην καθίσματα του αυτοκινήτου μου. Αλλά σας πάρει λίγο χρόνο να τους θέσουν σε αυτοκίνητο. Είναι σαν ένα μωρό σε ταξίδι :D
 
Jamie πολύ καλή η ιδέα να τα πάρεις μαζί σου. Εξάλλου είναι πολύ όμορφο το μέρος των γονιών σου και σίγουρα θα χάρηκαν με τόσο πράσινο γύρω τους.


Ευχαριστώ! Στην αρχή ήταν λίγο νευρικό. Ωστόσο, μετά από περίπου 30 λεπτά άρχισαν να μιλούν και τραγουδούν. Έμειναν εκτός για αρκετές ώρες την Παρασκευή και το Σάββατο. Η θερμοκρασία ήταν πολύ ωραία. Επίσης, η στοά ήταν σκιασμένες.
 
Jamie οι γονεις σου αντεξαν τις φωνες;:D

Τα κοκκινα(δεν θυμαμαι το ονομα τους) ειναι οντως πολυ ομορφα! Νομιζα οτι ειχες μονο ενα...

Ευχαριστώ! Τα ονόματά τους είναι Saffron και Haggie.
Οι γονείς μου μου απολαμβάνουν πτηνά. Ωστόσο, δεν θέλουν να παραμείνουν για μεγάλο χρονικό διάστημα
 
kala εκανες... Θα το απολαυσουν και αυτα.. Και εσυ!
το κλουβι στην τριτη φωτο διπλονει; Ειναι σαν dog crate σε ποιο μικρο μεγεθος;
 
kala εκανες... Θα το απολαυσουν και αυτα.. Και εσυ!
το κλουβι στην τριτη φωτο διπλονει; Ειναι σαν dog crate σε ποιο μικρο μεγεθος;


Ναι, είναι ένα μικρό σκυλί κιβώτιο. Έχει ένα καλώδιο σχάρα στο κάτω μέρος του επίσης. Όταν δεν χρησιμοποιούνται, μπορώ φορές το πάνω έτσι ώστε να μπορεί να αποθηκευθεί.

http://theperchstore.net/hqcacotrca.html
 
αυτο ειναι πολυ βολικο και για τις διακοπες... Ευχομαι να βρω ενα τετοιο μικρο μεγεθος(για μπατζυ)...ωστε οταν ταξιδευω να μην πιανει πολυ χωρο στο αμαξι και οταν φτανω στο ξενοδοχειο να μπορω να το ξεδιπλωνω... Ειναι πολυ καλο...
 
αυτο ειναι πολυ βολικο και για τις διακοπες... Ευχομαι να βρω ενα τετοιο μικρο μεγεθος(για μπατζυ)...ωστε οταν ταξιδευω να μην πιανει πολυ χωρο στο αμαξι και οταν φτανω στο ξενοδοχειο να μπορω να το ξεδιπλωνω... Ειναι πολυ καλο...

Ναι, συμφωνώ. Αυτά τα κλουβιά λειτουργούν πολύ καλά για τα ταξίδια. Είναι αρκετά μεγάλο ώστε να επιτρέπει το πουλί να αισθάνονται άνετα όταν βρίσκονται σε διακοπές. Έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές. Το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα ήταν 4 ημέρες.
 
Ωραιο ταξιδακι θα εκαναν!Ηταν ολοι μαζι παρεα,😛σημαντικο να ταξιδευεις την παρεα σου, ηταν μεσα σε ανετα κλουβια μεταφορας, με καποια απο τα πραγματα τους ( παιχνιδια), πηγαν σ'ενα πολυ ομορφο τοπο, (φαινεται απο την φωτογραφια, πως πρεπει να ειναι σ'ενα υπεροχο το περιβαλλον το σπιτι των γονιων σου Jamie) και σιγουρα θα γυρισουν ανανεωμενοι με καινουριες παραστασεις:D...Αφου δεν καθεστε πολλες μερες (ωστε να ενοχλητε τους γονεις)... Να το ξανακανετε παιδια:D
 
Ναι, πιστεύω ότι οι γονείς μου όταν απολαμβάνουν θέτουν τα πουλιά για μια επίσκεψη. Ωστόσο, πιστεύω ότι θα είναι ευχαριστημένοι όταν θα φύγουν.
 
βρε παιδια αυτοι οι παπαγαλοι ειναι κουκλια με το κοκκινο το εντονο της φωτιας χαρμα οφθαλμων ειναι ποσο εχουν αυτοι οι παπαγαλοι στην ελλαδα ταισμενοι στο χερι;
 
βρε παιδια αυτοι οι παπαγαλοι ειναι κουκλια με το κοκκινο το εντονο της φωτιας χαρμα οφθαλμων ειναι ποσο εχουν αυτοι οι παπαγαλοι στην ελλαδα ταισμενοι στο χερι;

Είμαι περίεργος για τη διαθεσιμότητα επίσης. Πιστεύω ότι μπορείτε να τα αγοράσετε Rainbow Lorikeets και Black Cap Lories στην Ελλάδα.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top