Αναπαραγωγή Τα lovebirds ζευγαρώνουν στη φωλιά ή μόνο πάνω στα κλαράκια τους;

alexandr0ss

PB Member
Εγγραφή
1 Ιαν 2009
Μηνύματα
138
Πόλη
Ηράκλειο
Καλημέρα σε όλους... Εαν βάλουμε φωλιά σε παπαγαλάκια Lovebirds, αυτά ζευγαρώνουνε εκεί μέσα; ή μόνο επάνω στα κλαράκια τους; γνωρίζει κάποιος εμπειρότερος; 😎
 
εμπειρότερος δεν εμαι αλλα
τα δικα μου κανανε και μεσα τα ακουγα
ενταξη☹ πηρα και λιγο ματη
αλλα τουτη τη φορα θα τους βαλω πιο μεγαλο κουτη
 
ποιο συνηθησμενο ειναι στα κλαδακια.. αλλα εχω ενα ζευγαρι που ζευγαρωνει μονο μεσα στην φωλια... ειναι ντρολαλα φαινετε
 
Συνηθως ζευγαρωνουν πανω στα κλαδια η ακομα και στον πατο. Μεσα στην φωλια πιστευω πως δυσκολα θα ζευγαρωσουν.

Αν προκειται να βαλεις φωλια να προσεξεις τα κλαδια να εχουν καλο φαρδος και να μην κουνιουνται.
 
Υπαρχει περιπτωση να ζευγαρωνουν οταν ειμαι αλλου και μπροστα μου να κανουν την παπια;
 
καταλληλη φωλια

γειά σας και πάλι ήθελα να ρωτίσω αν είναι καλή η φωλιά που έχω στα Lovebird μου. Τους έχω εκείνη των Budgie. Είναι μικρή;
 
για λοβμπερντ ειναι μικρη η καλητερη παρε καλητερα φωλια για εγγλεζακια για αυτα
 
και εγω αυτη ειχα
τορα πηρα την πιο μεγαλη
αυτη για κοκατιλ
την μπρισκο πιο ευκολη για ελλεχο και καθαρισμα
και εχουν και αυτα πιο πολλη χορο:)
 
γειά σας και πάλι ήθελα να ρωτίσω αν είναι καλή η φωλιά που έχω στα Lovebird μου. Τους έχω εκείνη των Budgie. Είναι μικρή;

Ηροδοτε σε ποια Lovebirds σου; Απ' οτι θυμαμαι αυτα που ειχες ηταν μικρα ακομα. Μηπως βιαστηκες;
 
επειδή αγόρασα ένα βιβλίο για Lovebirds και έγραφε ότι μπορούν απο εννιά μηνων να ζευγαρωσουν.
 
επειδή αγόρασα ένα βιβλίο για Lovebirds και έγραφε ότι μπορούν απο εννιά μηνων να ζευγαρωσουν.

Στην καλυτερη περιπτωση τα Lovebirds σου ειναι 7 μηνων.

Αλλα ακομα και 9 μηνων να ειναι παλι ειναι νωρις, κυριως για την θηλυκια σου.
 
εγω νομιζω πως το ελαχιστο ειναι ενος χρονου... αλλα κ παλι ειναι σχετικα νωρις... Νομιζω ας με διροθωσει καποιος.
 
Back
Top