Αναπαραγωγή Τα lovebirds μου έκαναν αυγά και θέλω να μάθω τι πρέπει να κάνω;

Ένα από τα πιο βασικά είναι το ασβέστιο. Για αυτό θα πρέπει να υπάρχει σουπιοκοκκαλο στο κλουβί. Τώρα θα πρέπει να εμπλουτίσεις την διατροφή τους με λαχανικά και αυγοτροφη. Αυτά είναι από τα πιο βασικά.
 
Ένα από τα πιο βασικά είναι το ασβέστιο. Για αυτό θα πρέπει να υπάρχει σουπιοκοκκαλο στο κλουβί. Τώρα θα πρέπει να εμπλουτίσεις την διατροφή τους με λαχανικά και αυγοτροφη. Αυτά είναι από τα πιο βασικά.
ασβεστιο εχουν θα τους παρω αυγοτροφη! τιν φωλια να την αφησω οπως ειναι; ή να βγαλω τα κουδουνακια που εβαλαν;
 
ασβεστιο εχουν θα τους παρω αυγοτροφη! τιν φωλια να την αφησω οπως ειναι; ή να βγαλω τα κουδουνακια που εβαλαν;
Βάλε υλικό στο κλουβί και αν χρειάζεται θα βάλουν αυτά
 
Τα κουδουνάκια απομάκρυνέ τα καλύτερα, δεν έχουν κανέναν λόγω ύπαρξης μέσα στη φωλιά. Αν παρατηρήσεις τις επόμενες ημέρες ότι το αυγό που μένει στην άκρη μόνο του εξακολουθεί να είναι εκεί, εγώ προσωπικά θα το έβαζα μαζί με τα άλλα. Με το καλό. :)
 
Έκανες κάποια προετοιμασία ή από μόνα τους το αποφάσισαν; Θέλω να πω ότι κάποιο πρωί θα ξυπνήσω και θα αντικρίσω κι εγώ αυγά;
οχι τιποτα δεν ειχα κανει τα βασικα μονο! φωλια κλαδια απο φινικια μου ειπαν και εβαλα! αλλα οπως λες και εσι τιν ιδα 2-3 μερες το θυλικο ηταν φουσκομενο και ξυπνισα βρηκα ενα αυγο και σε 4 μερες εκανε και τα 3
 
Ωραία με το καλό! Μπορούν να γεννήσουν μέχρι και 6 συνήθως.🙂(αλλά να προετοιμάζεσαι και για 8😉)
Τέλεια! Μακάρι να πάνε όλα καλά και εγώ είμαι έτοιμος!
 
Καλημέρα! Να μεταφέρω το ένα αυγό με ένα κουτάλι να το αφήσω μαζί με τα άλλα είναι οκ?
 
Καλημέρα! Να μεταφέρω το ένα αυγό με ένα κουτάλι να το αφήσω μαζί με τα άλλα είναι οκ?
Μην πειράζεις τίποτα στην φωλιά, αυτά γνωρίζουν καλύτερα πως θα διαχειριστούν τα αυγά τους.
Εσύ φρόντισε για την καλή διατροφή.

εύχομαι καλά αποτελέσματα!
 
Μην πειράζεις τίποτα στην φωλιά, αυτά γνωρίζουν καλύτερα πως θα διαχειριστούν τα αυγά τους.
Εσύ φρόντισε για την καλή διατροφή.

εύχομαι καλά αποτελέσματα!
Οκ δεν θα τα πειράξω! Να σε καλά ευχαριστώ!
 
Μήπως θα πρέπει να δώσεις στο νερό και υγρό ασβέστιο για 2-3 ημέρες, αναρωτιέμαι. Σκέψου το... Τα αυγά είναι πολλά κι επομένως ενδέχεται να υπάρχει κάποια σχετική έλλειψη ασβεστίου.
 
Μήπως θα πρέπει να δώσεις στο νερό και υγρό ασβέστιο για 2-3 ημέρες, αναρωτιέμαι. Σκέψου το... Τα αυγά είναι πολλά κι επομένως ενδέχεται να υπάρχει κάποια σχετική έλλειψη ασβεστίου.
Οκ ευχαριστώ θα τους πάρω!
 
Back
Top