Αναπαραγωγή Τα lovebirds μου απέδρασαν αφήνοντας 6 γόνιμα αυγά

Katerina_

PB Member
Εγγραφή
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
140
Πόλη
Χανιά
απεδρασαν τα Lovebirdς μου απο το κλουβι κ εμεινα με 6 αυγουλακια που ειναι κ τα 6 γονιμα..

Τι να κανω;
 
Κατερινα το πως εγινε μας το εξηγεις αργοτερα! Προς το παρον αν καποιο μελος εχει Lovebirds που κλωσσανε και θα μπορουσε να τα παρει αν μενετε κοντα θα ηταν το καλυτερο. Διαφορετικα δε νομιζω να εχουν τυχη τα αυγα! ☹
 
Δεν γινεται αυτο.. Το αλλο ζευγαρι πρεπει να χει ηδη φωλια... Θα της τα περνα εγω ευκολο να βαλω στα δικα μου φωλαι αλλα μενει χανια..
 
πηγα να τους βαλω τροφη και απο οτι καταλαβα δεν μαγκωσε η πορτα κ το σκασαν
 
Δεν υπαρχει ουτε μια περιπτωση κατα τη γνωμη μου να τα κλωσσησουν. Ουτε το κλουβι γνωριζουν, μαλλον θα φοβουνται τη φωλια και να μην την φοβουνται δεν θα κλωσσησουν σε ξενη ετοιμη φωλια. Το καλυτερο νομιζω πως ειναι αυτο που σου προτεινα πριν αν θελεις τα αυγα να εχουν καποια ελπιδα. Αλλα πρεπει να το κανεις αμεσα, το συντομοτερο δυνατον.

Και Lovebirds να μην εχει καποιος εστω κοκατιλ η Budgies που ειχαν καποια ατυχια με ασπορα αυγα.
 
Αν δεν θες καθολου να τα χασεις και μπορεις να διαθεσεις καποια λεφτα θα μπορουσες να αγορασεις ειδικο μηχανιμα που ουσιαστικα αντικαθιστα το κλωσιμα, ας το πω,της μανας. Ρωτα ομως πρωτα αν ειναι καταλληλο και για Lovebirds!
 
Αν αυτο γινοταν νωριτερα θα τα επαιρνα εγω που ειχαν αυγα τα κοκατιλ μου.
 
Τι να γινει τπτ.. Τελειωσε..
Εχω στεναχωρεθει απιστευτα πολυ.. εχω ξενερωσει... Δεν μπορω να το πιστεψω οτι εγινε.. ☹
σημερα εβαλα τον Τίτο στο μεγαλο κλουβι να ειναι πιο άνετος
 
Back
Top