Φροντίδα Τα lovebirds μου δεν κοιμούνται δίπλα δίπλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης -T-
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

-T-

PB New Member
Εγγραφή
2 Νοε 2018
Μηνύματα
1
Αγωρασα lovebirds αλλα ενο ειναι αρσενικο και θιληκο δεν κιμουνται διπλα διπλα! Τα εχω στο κλουβι εδω και μια βδομαδα! Ειναι φισιολογικο που δεν κιμουνται αγγαλια;
 
Αγωρασα lovebirds αλλα ενο ειναι αρσενικο και θιληκο δεν κιμουνται διπλα διπλα! Τα εχω στο κλουβι εδω και μια βδομαδα! Ειναι φισιολογικο που δεν κιμουνται αγγαλια;

καλο θα ηταν να ανοιξεις ενα νε θεμα με το ερωτημα σου! Να μας βαλεις φωτο των πουλιων και του κλουβιου! Επισης να βαλεις κ το ονομα σου οπως και την ηλικια σου! Ειναι καλο να ξερουμε σε ποιον απανταμε!
 
Αν δεν ήταν δεμένα ως ζευγάρι από πριν,θέλουν το χρόνο τους για να γνωριστούν και να γίνουν ίσως ζευγάρι. Δεν γίνεται πάντα δεμένο ζευγάρι ένας θηλυκός και αρσενικός παπαγάλος.
Μην έχεις στο μυαλό σου τις εικόνες που βλέπεις ή το οτι τα λένε παπαγαλάκια της αγάπης, στη πραγματικότητα τα πράγματα διαφέρουν.
 
Καλησπέρα.

1) Πώς ξέρεις ότι είναι αρσενικό και θηλυκό;
Στα λοβάκια δεν μπορείς να καταλάβεις το φύλο, παρά μόνο με τεστ DNA ή αν ήταν μόνο τα δυό τους κάπου και έχουν κάνει γέννα.

2) Από που τα πήρες; Φοράνε δαχτυλίδι; Ξέρουμε ηλικία;

3) Αν τα πήρες απλά απο ένα pet shop που είχε πολλά μέσα στο κλουβί τότε δεν σημαίνει ότι θα είναι ζευγάρι ή φιλαράκια για να κοιμούνται δίπλα δίπλα (αυτό το κάνουν και πουλιά του ίδιου φύλου, δεν έχει να κάνει με αρσενικό θηλυκό μόνο).
 
Back
Top