Γενικά Τελικά είναι αρσενικό ή θηλυκό αυτό το Budgie;

chrischarmedfan

PB New Member
Εγγραφή
29 Μαϊ 2009
Μηνύματα
31
Πόλη
Λάρισα
Μια ερωτηση! Εχω δυο ζευγαρια Μπαντζι(ζευγαρια μου παν πως ειναι)... Η μια η θυληκια εχει ροζ-καθετι χαλινο απο την οποια περιμενω νεοσσους κατα τις 23 του μηνα λογικα παντα μιλωντας!Η αλλη η θυληκια ομως αρχικα ειχε ροζ ανοιχτο χαλινο και μολις της εβαλα την φωλια αρχησε το χαλινο της να σκουραινει και εφτασε να γινει μοβ ποιο πολυ ομως σαν μπλε! Τελικα τι ειναι αρσενικο η θυληκο το πουλι αυτο; Τωρα που δεν της εχω φωλια ο χαλινος της ειναι μοβ σκουρο οχι μπλε!
 

Συνημμένα

  • DSC01914.webp
    DSC01914.webp
    8,1 KB · Προβολές: 388
εγω πιστευω πως ειναι αρσενικο.. Δεν νομιζω να ειναι μικρο και να εχει τοσο εντονο χρωμα...
 
Παιδια μου ειχαν πει πως ειναι ολα μια γεννα με την αλλη που κλωσα! Και την εχω και ενα χρονο εγω στο σπιτι μου! Αρα καταληξαμε ειναι αρσενικο; Γι'αυτο δεν εμπαινε στην φωλια;
 
Αυτην/ος ειναι! Για πειτε μου!

Ξερεις την ηλικια του μηπως; Αν ειναι νεαρο θα μπορουσε να ναι και θηλυκο.Αλλα αμα ειναι σεξουαλικα ωριμο ειναι αρσενικο. Οταν λες ειναι ολα απο μια γεννα εννοεις οτι ειναι αδερφια;
 
Ναι ειναι αδερφια! Οταν μου τα ειχαν φερει αυτο στην φωτο ειχε ροζουλια μυτη(που μετα μεταπηδησε σε μοβ σκουρα προς μπλε),τα αλλα δυο αρσενικα μπλε ανοιχτο που μετα σκουρειναικαι η θυληκια ειχε ροζ ανοιχτο που τωρα ειναι καφε! Και το μπαντζι που ειναι στο attachment στην προηγουμενη απαντηση ο ενας απο τους 3 αρσενικους μου ειναι ακριβως ιδιοσ!Φτυστος λεμε!
 
Ναι ειναι αδερφια! Οταν μου τα ειχαν φερει αυτο στην φωτο ειχε ροζουλια μυτη(που μετα μεταπηδησε σε μοβ σκουρα προς μπλε),τα αλλα δυο αρσενικα μπλε ανοιχτο που μετα σκουρειναικαι η θυληκια ειχε ροζ ανοιχτο που τωρα ειναι καφε! Και το μπαντζι που ειναι στο attachment στην προηγουμενη απαντηση ο ενας απο τους 3 αρσενικους μου ειναι ακριβως ιδιοσ!Φτυστος λεμε!

Toτε δεν μπορεις να τα ζευγαρωσεις. Ειναι αιμομιξια και οι νεοσσοι ειτε θα βγουν αρρωστα ειτε δεν θα γεννηθουν ποτε. Παρε για καθε ενα ενα διαφορετικο ταιρι.
 
Δηλαδη τα πουλια που περιμενω τωρα παιζει να βγουν αρρωστα; Παντως και αυτα επειδη μου τα εδωσε γνωστος μου, μου ειπε πως οι γονεις τους ηταν αδερφια! Μπερδευτηκα!
 
Δηλαδη τα πουλια που περιμενω τωρα παιζει να βγουν αρρωστα; Παντως και αυτα επειδη μου τα εδωσε γνωστος μου, μου ειπε πως οι γονεις τους ηταν αδερφια! Μπερδευτηκα!

H αιμομηξια σ ολο της το μεγαλειο δηλαδη. Εχεις αδερφια; Αν ναι θα μπορουσες να κανεις παιδια μαζι τους; Οχι..

Το ιδιο ισχυει και στα παπαγαλακια. Πρεπει να αποτρεψεις αυτο το ζευγαρωμα να τα χωρησεις και αν τους παρεις ταιρια.
 
Θα αφησω να δω τι θα γινει με αυτη την γεννα και μετα θα παρω σιγουρα ταιρι για την θυληκια!
 
Θα αφησω να δω τι θα γινει με αυτη την γεννα και μετα θα παρω σιγουρα ταιρι για την θυληκια!

Kαλο ειναι να μην αφησεις ουτε αυτη την γεννα. Αν θες ανοιξε ενα νεο θεμα να σου πουν κι αλλα μελη την γνωμη τους γιατι τωρα βγαινουμε εκτος θεματος.

Οποιος εχει να συπληρωσει καποια ακομα φωτογραφια θα ταν πολυ χρησιμο.
 
Back
Top