Γενικά Τελικα ειναι αρσενικο ή θηλυκο το μπατζι μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lampros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lampros

PB New Member
Εγγραφή
20 Απρ 2009
Μηνύματα
128
Πόλη
Λάρισα
τελικα ειναι αρσενικο η θηλυκο το μπατζι μου; Ελπιζω οι φωτογραφιες να βοηθανε..
 

Συνημμένα

  • DSC01413.webp
    DSC01413.webp
    30,8 KB · Προβολές: 119
  • DSC01414.webp
    DSC01414.webp
    30,3 KB · Προβολές: 114
  • DSC01415.webp
    DSC01415.webp
    29,4 KB · Προβολές: 98
Νομιζω πως ειναι νεαρο θηλυκο. Να το χαιρεσαι.Βαλε τις πατηθρες πιο μεσα ωστε η ουρα της να μην ακουμπαει στα καγκελα και χαλαει.
 
Νομιζω πως ειναι νεαρο θηλυκο. Να το χαιρεσαι.Βαλε τις πατηθρες πιο μεσα ωστε η ουρα της να μην ακουμπαει στα καγκελα και χαλαει.





Συμφωνω κι εγω με τον Φωτη
Προσοχη στην ουρα...
Φτιαξε τα κλαδακια ετσι ωστε να εχει χωρο γενικοτερα..
να κανει και κανα πεταγμα...
Θηλυκο ειναι
 
ειναι νεαρο ε;να παρω ενα νεαρο αρσενικο καλυτερα τοτε η δεν εχει σημασια η ηλικια;
 
Θα συμφωνησω με του υπολοιπους, φαινεται αρκετα μικρο πουλακι. Αποψη μου ειναι να μην σκεφτεσαι καν την αναπαραγωγη ακομη λογω επικινδυνοτητας της ηλικιας. Αν απλα θελεις να της παρεις μια παρεα, παρε ενα Budgie παρομοιας ηλικιας σε περιπτωση που εξελιχθει αλλιως η συμβιωση (η ακομη και ανεξαρτητου φυλου αν δε σε αφορα η αναπαραγωγη). 😉
 
ναι το ξερω, ειναι μικρο για αναπαραγωγη.. Θελω απλα να του παρω 1 για να κανει παρεα και μελλοντικα αν προκυψει αναπαραγωγη δεν θα με ενοχλουσε καθολου!
 
πηρα τελικα σημερα ενα νεο παπαγαλακι! Ειναι σιγουρα μικρο σε ηλικια... Μου ειπαν και νομιζω και γω παρατηρωντας το χαλινο πως ειναι αρσενικο...υπαρχει ενα προβλημα με τις κουτσουλιες του ωστοσο! Εχουν χρωμα πρασινωπο και ειναι αρκετα υγρες.. Μηπως ειναι αρρωστο το πουλακι;
 
πηρα τελικα σημερα ενα νεο παπαγαλακι! Ειναι σιγουρα μικρο σε ηλικια... Μου ειπαν και νομιζω και γω παρατηρωντας το χαλινο πως ειναι αρσενικο...υπαρχει ενα προβλημα με τις κουτσουλιες του ωστοσο! Εχουν χρωμα πρασινωπο και ειναι αρκετα υγρες.. Μηπως ειναι αρρωστο το πουλακι;



Καλοριζικο ναναι το καινουριο σου παπαγαλακι:)
Πρεπει να το παρατηρεις για να δεις συμπεριφορα..
Δωστου βιταμινη στο νερο,τους σπορους του, φρουτα, λαχανικα καλα πλυμενα και στεγνα τελειως και ξανακοιτας για τις κουτσουλιες...
Που το εβαλες; Σε τι κλουβακι;
 
ευχαριστω πολυ! Του εβαλα στο νερο 2 σταγονες bogena multivit και 1λιγο μηλαρακι σημερα..σε αντιθεση με τη θηλυκια δοκιμασε μηλο και γενικα ειναι πιο δεκτικο και δε με φοβαται τοσο αν και μολις το πηρα! Ειναι αρκετα δραστηριο σημερα(χθες οχι τοσο.. Πιθανως συγχιστηκε με τη μεταφορα και με την αλλαγη περιβαλλοντος), ολο σκαρφαλωνει στα καγκελα, ακουει τη θηλυκια και τη φωναζει! Το κλουβακι που το εχω ειναι σχετικα μικρο, αλλα σε κανα δυο βδομαδες θα το βαλω με τη θηλυκια!(η μηπως σε περισσοτερο;)οι διαστασεις του ειναι 50μηκοςΧ25πλατοςΧ35υψος..
 
30 ε. Αφου ειναι για το καλο τους, συντομα θα βαλω και φωτογραφια του!
 
να ρωτησω κατι αλλο εδω για να μην ανοιγω νεο θεμα..σε τι αποσταση πρεπει να εχω τα δυο κλουβια τωρα στην αρχη;
 
Για να θεωρηθεί καραντίνα θα πρέπει να είναι σε διαφορετικά δωμάτια κι όχι στο ίδιο. :)
 
ναι το βραδυ οταν τα παιρνω μεσα τα εχω το ενα στο σαλονι και το αλλοστην κουζινα... Οταν τα εχω στο μπαλκονι ομως τα εχω σε αρκετα μεγαλη αποσταση,τετοια ωστε να μη βλεπει το ενα το αλλο!
 
να και ο αρσενικος! Ειναι αρσενικος σιγουρα ε;σορυ με τις ερωτησεις μου συνεχεια ρε παιδια...
 

Συνημμένα

  • DSC01418.webp
    DSC01418.webp
    28 KB · Προβολές: 51
  • DSC01420.webp
    DSC01420.webp
    31,6 KB · Προβολές: 56
  • DSC01421.webp
    DSC01421.webp
    29 KB · Προβολές: 57
  • DSC01424.webp
    DSC01424.webp
    33,8 KB · Προβολές: 57
Ειναι πολυ νεαρο ακομα για να καταλαβεις το φυλο του. Με μια μικρη επιφυλαξη θα πω οτι ειναι αρσενικο.
 
Back
Top