Αναπαραγωγή Τελικα ειναι το καναρινακι ειναι θυληκο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης aggel
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

aggel

PB Member
Εγγραφή
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
843
Πόλη
Ρόδος
:)παιδια ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι το καναρινακι μου που σας ειχα δειξει παλια και σας ειπα οτι ειναι κοριτσι αλλο μετα το ακουσα να κελαϊδαει και ειπα για να το λεει ο μαγαζατορας κατι θα ξερεικαι επειδη τα ειχε ανκατομενα τα θυληκα με τα ασερνικα, ειχα διαβασει οτι αμα το καναρινακι ειναι σε μικρη ηλικια ισως μπορει να μαθει να κελαϊδαει. Ετσι και εγω μετα απο ενα μηνα που ειχα απεναντι τα κλουβια τους το πηγα σε ενα φιλο μου που ξερει και μου ηπε οτι ειναι θυληκο και σημερα τα εβαλα μαζι μετα απο 1-2 λεπτα τα ειδα διπλα διπλα και μετα φιληθηκαν, τους εβαλα φωλια και τωρα κοιμουνται διπλα:D
 
Αντε με το καλο να εχεις και απογονους, αν και δεν ειναι και η καλυτερη εποχη και δεν ξερω και κατα ποσο εκανες τη σωστη προετοιμασια.
 
αντε, να σου ζησουν! Να τα χαιρεσαι!
 
Παιδια σιγουρα εχετε δει το θεμα με τις φωτο απο τα καναρινακια που μου εκανε το ζευγαρι μου.
Γιατι το αναφερω;
Η θυληκια πρινα τα βαλω μαζι κελειδουσε!
Σε σημειο που να νομιζω οτι ειναι αγόρι!
Περιεργο;
 
Παιδια σιγουρα εχετε δει το θεμα με τις φωτο απο τα καναρινακια που μου εκανε το ζευγαρι μου.
Γιατι το αναφερω;
Η θυληκια πρινα τα βαλω μαζι κελειδουσε!
Σε σημειο που να νομιζω οτι ειναι αγόρι!
Περιεργο;
Καθολου! Καποιες φορες τα θηλυκα οταν ειναι πολυ πυρωμενα το..''ριχνουν '' στο τραγουδι!(μαλλον ξεχνανε ετσι τον... Καημο τους) 😉...
 
Καθολου! Καποιες φορες τα θηλυκα οταν ειναι πολυ πυρωμενα το..''ριχνουν '' στο τραγουδι!(μαλλον ξεχνανε ετσι τον... Καημο τους) 😉...

Σοφια εχεις δικιο!
Να πω και το αρχικο μου παραπονο.
Το καναρινακι αυτο το αγορασα για αρσενικο απο την Χιο οπου το ειχα ακουσει κιολας να κελαιδα το προηγουμενο Πασχα!
Ισως εκανε το ιδιο μιας και ηταν περιοδος αναπαραγωγης!
Στεναχωρεθηκα οταν βρηκα αυγα μεσα στο κλουβι του, οχι γιατι δεν το ηθελα αλλα γιατι αισθανθηκα οτι με κοροιδεψε ο πωλητης...
Τωρα ομως ειμαι χαρουμενος!
Εχει τρια καναρινακια και τα προσεχει παρα πολυ!
 
:)παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για τα καλα σας λογια, ομως οταν εμαθα οτι ειναι θυληκο ειμουν παρα πολυ χαρουμενος,τωρα θα παω νατους βρασω σφικτο αυγο, ομως το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω τιποτα απο προετημασια για αναπαραγωγη και για αυτο θα αναφερθω σε αλλο ποστ
 
Back
Top