Αναπαραγωγή Τελος αναπαραγωγης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης τονυ
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

τονυ

PB Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
276
Πόλη
Κερατσίνι
καλησπερα σημερα χωρισα και το τελευταιο ζευγαρι για φετος και απο αποψη μικρων πηγα τελεια για τα δικα μου δεδομενα εβγαλα 32 μικρα αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχασα 4 καναρες απο δυστοκια παρολο που παρειχαοτι καλυτερο μπορουσα πλουσια τροφη, αυγοτροφη.φρουτα, αμμο με οστρακα και ασβεστιο στο νερο και στην αυγοτροφη ενοιοτε και πρεπει να ψαχτω καλυτερα για του χρονου πρωτα ο θεος περισυ δεν ειχα βγαλει πολλα μικρα αλλα δεν ειχα χασει καναρες και χωρις τοσα πολλα (γιατρικα) διευκρινηση αφησα τα ζευγαρια για 3 γεννες μονο 2 πηγαν 4 γεννες και η 2 θυληκιες ηταν κοκκινες και ψωφησαν στην 1η και 1η γεννα αντιστοιχα
 
Λυπαμαι για της απωλεις καλα θα κανεις οπως ειπες να ψαχτεις καλυτερα για του χρονου. Τελος καλο ολα καλα 32 μικρα ειναι μια χαρα κατα την γνωμη μου.
 
αψογα ειναι τα οποια βεβαια εχουν αρχισει να χαριζοντε σε συγγενεις και φιλους και βεβαια μερικα θα γινουν τα μελλοντικα ζευγαρια μου και κατι ακομα φετος τα μικρα ειναι σχεδον μισα μισα αρσενικα θυληκα πολυ καλο αυτο:)
 
λυπαμαι πολυ για τις απολειες που ειχες αλλα οπως ειπες 32 μικρα ειναι παρα πολυ καλα και εγω φετος εχασα τρεις καναρες σε γεννες.
 
και κατι αλλο μια βοηθεια θελω προσφατα αγορασα ενα αχατη μοζαικ σαν το avatar μου ιδιο ειναι ακριβως ειναι του 2007 και ειχα ψυχωση μεχρι να τον βρω εψαχνα τετοιο πουλι και νεο 2 χρονια τωρα του χρονου με τι θυληκια να τον βαλω; Με κοκκινη μοζαικ ειναι καλα;
 
Λυπαμαι για τις καναρες σου. Αλλα τα 32 πουλακια που εβγαλες ελπιζω να σε παρηγορουνε.
 
τονυ μια χαρα εισαι, ελπιζω να κατεγραψες τα λαθη σου σε χαρτι{τα γραπτα μενουν,} κα ινα τα διορθωσεις στο μελλον,τα πουλακια που εχασες ας γινουν η αφορμη να εισαι καλυτερος εκτροφεας του χρονου
 
Να σου ζησουν τα μικρα σου και του χρονου τα διπλα & βαλε! Οι απωλειες παντα υπηρχαν & θα υπαρχουν αλλα σιγουρα με προσεκτικη παρατηρηση & δουλεια μπορουν να μειωθουν.
 
Back
Top