Αναπαραγωγή Τη βοήθειά σας για την αναπαραγωγή και διατροφή των ορτυκιών μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sotos88
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Sotos88

PB New Member
Εγγραφή
6 Απρ 2020
Μηνύματα
2
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα στην ομάδα. Εχω 2 κλούβες με ορτυκια. Η μια εχει 5 jumbo 1 αρσενικό και 4 θηλυκά και η αλλη 4 κλασικά ορτυκια με 1 αρσ και 3 θηλυκά. Θα ήθελα την βοηθεια σας και για την αναπαραγωγή και για την τροφή αλλα και για τα αυγά γιατι είμαι εντελώς άσχετος. Στην αρχη ειχα 2 ζευγάρια και ειχα καθε μερα 2-3 αυγά. Τωρα που έριξα καμια βδομάδα και τα υπόλοιπα θηλυκά δεν εχω καθολου αυγά. Ευχαριστώ για υον χρόνο σας και ελπίζω να μην σας κούρασα.
 
Γειά σου καλώς όρισες. Χρειάζομαι μια φωτογραφία από τις κλούβες σου και πληροφορίες για το τι τροφή τους δίνεις τώρα και πότε ένταξες τα καινούρια θηλυκά.
 
Γειά σου καλώς όρισες. Χρειάζομαι μια φωτογραφία από τις κλούβες σου και πληροφορίες για το τι τροφή τους δίνεις τώρα και πότε ένταξες τα καινούρια θηλυκά.
Πλέον τα εχω ολα μαζι και ειναι 2 αρσενικά και 9 θηλυκά. Θα σου στειλω αύριο φωτογραφια και λεπτομέρειες.
[automerge]1587342114[/automerge]
Αυριο θα στειλω και την κλούβα.
[automerge]1587342367[/automerge]
Οσο για την διατροφη εχω μια ταιστρα με φηραμα και μια με ενα mix μαινοτροφης διαφορες βιταμίνες με αυγο κτλ και προνυμφες. Μερα παρα μερα τους δινω και λαχανικα μαρουλι καροτο λαχανο βραζω κανενα αυγο...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top