Γενικά Τη βοήθεια σας για να φτιάξω χειροποίητα παιχνίδια παπαγάλων

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Sina

PB New Member
Εγγραφή
11 Απρ 2019
Μηνύματα
380
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα σε όλους,
Θέλω την βοήθεια σας για χειροποίητα παιχνίδια παπαγάλων. Υπάρχει κάποια σελίδα εδώ στο φορουμ για το συγκεκριμένο θέμα; Δεν την βρίσκω 🤔
Έχω ξεμείνει από ιδέες γιατί στον Ρίκο δεν αρέσουν τα πολύ φανταχτερά χρώματα στα παιχνίδια.. Κ προτιμάει συγκεκριμένα είδη παιχνιδιών.
Του είχα πλέξει με χοντρό κορδόνι σαν πλέγμα για να ασχολείται μαζί του κ είχα κρεμάσει κ διάφορα πραγματακια πάνω του κ το ακούμπησε μετά από 2 μήνες! Προτιμάει ότι μπορεί να φαγωθεί πιο πολύ... Ξύλο, ψάθινα αντικείμενα κτλπ. Καμιά ιδέα;
 
Καλησπέρα @Sina ! Eδώ μπορείς να δεις μερικές ιδέες για χειροποίητα παιχνίδια παπαγάλων. Επιπλέον, εφόσον του αρέσει να μασουλά πράγματα μπορείς να του δίνεις το ρόλο από το χαρτί της κουζίνας όπως και λίγη κανέλα κεϋλάνης.
 
Κάνει ναι. Εγώ το δίνω στα lovebirds και σε μισή ώρα βρίσκω μόνο λίγο κομφετί 😁

😀 γλυκουλικα 🤗
Είναι πολύ περίεργος μέχρι κ στα παιχνίδια του ελπίζω να του αρέσει 😃[/QUOTE]
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλησπέρα σε όλους,
Θέλω την βοήθεια σας για χειροποίητα παιχνίδια παπαγάλων. Υπάρχει κάποια σελίδα εδώ στο φορουμ για το συγκεκριμένο θέμα; Δεν την βρίσκω 🤔
Έχω ξεμείνει από ιδέες γιατί στον Ρίκο δεν αρέσουν τα πολύ φανταχτερά χρώματα στα παιχνίδια.. Κ προτιμάει συγκεκριμένα είδη παιχνιδιών.
Του είχα πλέξει με χοντρό κορδόνι σαν πλέγμα για να ασχολείται μαζί του κ είχα κρεμάσει κ διάφορα πραγματακια πάνω του κ το ακούμπησε μετά από 2 μήνες! Προτιμάει ότι μπορεί να φαγωθεί πιο πολύ... Ξύλο, ψάθινα αντικείμενα κτλπ. Καμιά ιδέα;
Ένα καινούργιο που βρήκα για κοκατιλ και περνάει ώρες:
Ο Βασιλόπουλος έχει ξύλινα μαχαιροπήρουνα (η νέα μόδα post plastic). Το μαχαίρι είναι ο,τι πρέπει. Το κομματιάζει αργά και σταθερά. Αν θες το βάφεις και με παντζάρι οπότε γίνεται και πιο όμορφο και γευστικό :)
 
Ένα καινούργιο που βρήκα για κοκατιλ και περνάει ώρες:
Ο Βασιλόπουλος έχει ξύλινα μαχαιροπήρουνα (η νέα μόδα post plastic). Το μαχαίρι είναι ο,τι πρέπει. Το κομματιάζει αργά και σταθερά. Αν θες το βάφεις και με παντζάρι οπότε γίνεται και πιο όμορφο και γευστικό :)

Είμαι σίγουρη ότι θα το φοβάται κ δεν θα το πλησιάσει καθολου... Θα βρω κάτι παρόμοιο όμως σε πιο μικρό κ θα το βάψω με παντζάρι.
Σε ευχαριστώ πολύ 🙂
 
Είμαι σίγουρη ότι θα το φοβάται κ δεν θα το πλησιάσει καθολου... Θα βρω κάτι παρόμοιο όμως σε πιο μικρό κ θα το βάψω με παντζάρι.
Σε ευχαριστώ πολύ 🙂
Μπορείς αν θέλεις να το κόψεις στη μέση ή να το κρεμάσεις άκρη-άκρη στα κάγκελα του κλουβιού...
 
Μπορείς αν θέλεις να το κόψεις στη μέση ή να το κρεμάσεις άκρη-άκρη στα κάγκελα του κλουβιού...

Ναι κάτι θα βρω να κάνω, κάποια μετατροπή ίσως γιατί του αρέσει πολύ να μασουλαει και να ασχολείται. Σε ευχαριστώ πολύ ♥️
 
Είμαι σίγουρη ότι θα το φοβάται κ δεν θα το πλησιάσει καθολου...
Μικρό είναι... Μη φανταστείς τεράστιο μήκος... 1 ευρώ περίπου τα 6.
Όταν του το συστήσεις, σπάσε λίγο με το δάχτυλό σου να ακούσει ήχο ότι σπάει και καλά...
Είναι ιδανικό για κοκατίλ, γιατί τους είναι λίγο δύσκολο (πολύ δυσκολότερο από χαρτόνι), αλλά τα ψιλοκαταφέρνυν κιόλας, οπότε κολλάνε.
 
Back
Top