Αναπαραγωγή Τη γέννηση νεοσσών μου

Γιωργος Λαμ.

PB New Member
Εγγραφή
4 Ιουλ 2017
Μηνύματα
95
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Φιλοι μου γεια σας, σημερα η χαρα μου ειναι μεγαλη καθως βγηκαν οι 2 πρωτοι ΝΕΟΣΣΟΙ απο τα συνολικα 4 πρωτα αυγα και ελπιζω να πηγαινουν ολα καλα στη συνεχεια. Θελω να κανω μια σημειωση ως προς τον χρονο επωασης τους. Τα 3 πρωτα αυγα της εγιναν 2,3,4 Απριλιου (ειχα κανει και αντικατασταση) και το τεταρτο στις 5 Απριλιου. Καθως ειχα παρατηρησει οτι στο 3ο αυγο η καναρα παρεμενε αρκετη ωρα στη φωλια της επεστρεψα τα προηγουμενα 2 και συνεχισε την εκκολαψη.
Βασει λοιπον αυτης της ημερας σημερα 17 Απριλιου συμπληρωθηκαν οι 14 ημερες και βγηκαν οι 2 νεοσσοι(μεχρι αυτη την ωρα που σας γραφω)Του 4 αυγου που εγινε μια μερα μετα να περιμενω ισως αυριο (συμπληρωνει 14 ημ.); Εγινε αυτο απο καποιο λογο; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολους και για ολα οσα μου προτεινατε να κανω στην πρωτη μου και παλι εμπειρια μετα απο 35 χρονια. ΓΙΩΡΓΟΣ.
 
Περιμένουμε και τις σχετικές φωτογραφίες!
Γιαννη και σενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις ευχες τις συμβουλες και τα αρθρα σου. Δυστυχως μεταφορα φωτογραφιων αδυνατω να στειλω καθως δεν εχω εμπειρια, αλλα αν με βοηθησει καποιο παιδι μου αυτο θα γινει ισως λιγο αργοτερα που μεγαλωσουν καποιες μερες οι νεοσσοι..
[automerge]1555507323[/automerge]
Με το καλό στο κλαρί! Σου εύχομαι να βγουν και τα υπόλοιπα!
Ευχαριστω θα σας ενημερωσω και για την συνεχεια...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλησπέρα Γιώργο! Χαίρομαι πολύ για τα χαρμόσυνα νέα και για το ότι τα μοιράστηκες μαζί μας! Καλώς τα δέχτηκες και με το καλό να τα καμαρώσεις στο κλαρί! Ανταμείβεται η αγάπη και η προσπάθεια σου! Πολλά μπράβο! 🙂

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολους και για ολα οσα μου προτεινατε να κανω στην πρωτη μου και παλι εμπειρια μετα απο 35 χρονια. ΓΙΩΡΓΟΣ.
Εμείς σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και την ενημέρωση! Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που εκπληρώσαμε τον σκοπό μας! Να είσαι καλά! Καλή σου συνέχεια! 🙂👍
 
Αγαπητοι φιλοι, σημερα διπλασιαστηκε η χαρα μου καθως ηρθαν στη ζωη και οι υπολοιποι 2 νεοσσοι. Επιτυχια δηλαδη 100 %,(4 τα 4 αυγα). Μπραβο στο ζευγαρι και δει στον αρσενικο που καποια στιγμη αμφισβητησα. Ελπιζω να παει καλα η συνεχεια με Υγεια και με. Το Καλο στο κλαρι. Καλη επιτυχια και σ΄εσας στις αναπαραγωγικες προσπαθειες..
 
Σε ευχαριστούμε που μοιράζεσαι την χαρά σου μαζί μας! Συγχαρητήρια και με το καλό να τα χαρείς!

👍)👍
Δημητρη ευχαριστω, να ρωτησω με τη ευκαιρια η διαφορα 1 μιας ημερας μπορει να επιρρεασει την αναπτυξη τους;
 
Γιώργο φίλε μου, μόνο θεωρητικά θα μπορούσα να σου απαντήσω πως ίσως σε έναν μικρο βαθμό. Αν και νομίζω πως μια μέρα δεν είναι τόσο τραγικό.. Όμως περίμενε αυτούς που ξέρουν από αυτά να σου πουν. Δεν έχω αναπαραγωγική εμπειρια.. Ακόμα.. 😉
 
η διαφορα 1 μιας ημερας μπορει να επιρρεασει την αναπτυξη τους;
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, σε λίγες μέρες θα φαίνονται όλα ίδια ως προς το μέγεθος.
 
Ευχαριστω για την απαντηση σου, αυτο πιστευω θα γινει, απλως επειδη διαβαζοντας σχετικα αρθρα αναφερονται σε διαφορα 2-3 ημερων που επιρρεαζουν την αναπτυξη (ισες ευκαιριες ) και ηθελα την γνωμη των εμπειριων σας.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλησπέρα Γιώργο! Τέλεια! Λαμπρά! Καλώς όρισαν και τα άλλα δύο! Συμπληρώθηκε η τετράδα! Επιτυχημένη η γέννα! Συγχαρητήρια και πολλά μπράβο! Καλή και γρήγορη ανάπτυξη εύχομαι να έχουν! 🙂😊🙌
 
Back
Top