Διατροφή Τι ακριβώς ακολουθούμε σε διατροφή ενός μωρού macaw;

trezor7

PB New Member
Εγγραφή
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
62
Πόλη
Λάρισα
τι ακριβώς ακολουθούμε σε διατροφή ενός μωρού macaw -13-14 εβδομάδες-γιατί δεν τον βλέπω να χορταίνει με τίποτα-βλέπει φαΐ και ορμάει σαν παλαβός ο αρης😕
 
βρε θηριο, πως τα βολευεις με τοσα πτηνα; φτου σκορδα μην σε ματιασω! Με μια αμαζονα και ενα κοκατου θα εχεις κλεισει σαν παπαγαλοφιλος!
 
μια αμαζονα και καθαρισες φιλε μου! σε ζηλευω! βγαλε και μια φωτο απο το χωρο που εχεις τα πουλια και ανεβαινω αυριο Λαρισα για καφε, στο χωρο σου, αβιαστα,😀...
διαβασε αυτο το ενδιαφερον αρθρο που αναφερεται στον υακινθο μακαο και νομιζω θα βοηθηθεις αρκετα. Δεν ξερω ποιο ειδος ειναι το δικο σου αλλα δεν νομιζω να διαφερει η διατροφη των μεγαλων μακαο (ισως και των μινι) http://www.wingsfromheaven.info/Nutrition_Information.html νομιζω οτι εχει μια πολυ καλη παρουσιαση!
 
Μήπως θα ήταν πιο συνετό να μιλήσεις με τον εκτροφέα απο τον οποίο το πήρες; Ξερεις η επικοινωνία μας με τον εκτροφέα δεν σταματαει με την αγοροπωλησία του πουλιού. Οι σωστοί επαγγελματίες βρίσκονται σε συνεχη επικοινωνια με τους αγοραστες για να ενημερώνονται για την καλη πορεία του πουλιού και να παρέχουν συμβουλές και υποστηριξη σε οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει.

Μίλησε μαζί του και ρώτησέ τον. Θα έχει φαντάζομαι μεγαλύτερη εμπειρία μιας και εκτρεφει τέτοια πουλιά.
 
τι ακριβώς ακολουθούμε σε διατροφή ενός μωρού macaw -13-14 εβδομάδες-γιατί δεν τον βλέπω να χορταίνει με τίποτα-βλέπει φαΐ και ορμάει σαν παλαβός ο αρης😕
Το οτι τρωει ειναι καλο σημαδι, αμα δεν ετρωγε να ανησυχουσες.
Τι τροφη του βαζεις; Μιγμα με σπορους; Φρουτα λαχανικα του βαζεις; Και κατι αλλο ποσο μηνων ειναι ο αρης;
 
3-4 μηνών-κρέμα-φρούτα περισοτερο-τρώει;σαν παλαβός όσο και να τον ταισης δεν σταματα! -απλά τον έχω πάει σε δυο γιατρους προληπτικά και ο ένας μου είπε ότι είναι αδύνατος! Και με ανησύχησε
 
Back
Top