Γενικά Τι ανάπτυξη έχει ένα καρδερινοκάναρο τριων εβδομάδων;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Zina92
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Zina92

PB New Member
Εγγραφή
7 Οκτ 2014
Μηνύματα
23
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει καποιος να μου δειξει μια φωτογραφια με το σωματοτυπο καρδερινοκαναρου ηλικιας 3 εβδομαδων.


Ευχαριστω εκ των προτερων
 
Το θεωρώ απίθανα δύσκολο να υπάρχει τέτοιο αρχείο και ακόμη πιο δύσκολο να έχει πτηνό σε αυτή την ηλικία για να το φωτογραφίσει.
Αν όμως μας πεις όσο πιο αναλυτικά μπορείς τι ακριβώς θέλεις να μάθεις, τι ακριβώς θέλεις να συγκρίνεις τότε ίσως κάποιος από μας να μπορέσει να σε βοηθήσει.
 
Αυτό εδώ είναι περίπου 2,5 εβδομάδων, αλλά δεν νομίζω να μπορείς να καταλάβεις το μέγεθος του.

missing-image.png
 
Αυτό εδώ είναι περίπου 2,5 εβδομάδων, αλλά δεν νομίζω να μπορείς να καταλάβεις το μέγεθος του.
Λάθος μου, νόμιζα πως ρώταγες για καρδερίνα!

Παρακαλώ να διαγραφούν οι απαντήσεις μου ως άσχετες :D
 
μωρε το ιδιο δεν ειναι πανω κατω. Απλα πηρα ενα μωρο καρδερινοκαναρο και οταν μου το εδωσαν ηταν 3 εβδομαδων και τωρα με βαση αυτα που μας ειπε αυτος που το πηραμε ειναι 3-3,5 μηνων και ακομα αναρωτιεμαι αν θα κελαηδισει.
 
μωρε το ιδιο δεν ειναι πανω κατω. Απλα πηρα ενα μωρο καρδερινοκαναρο και οταν μου το εδωσαν ηταν 3 εβδομαδων και τωρα με βαση αυτα που μας ειπε αυτος που το πηραμε ειναι 3-3,5 μηνων και ακομα αναρωτιεμαι αν θα κελαηδισει.
Θα χρειαστείς κάποιο χρονικό διάστημα ακόμη... μήνα ίσως και περισσότερο.
 
3 εβδομάδων σου'δωσε πουλί;...Ωραίος!
Να φανταστώ ότι το τάϊσες- μεγάλωσες με σύριγγα;
 
Πρώτα να γράψεις το όνομά σου στο προφίλ σου... Βοηθάει πολύ.
Δεύτερο το όνομα του "εκτροφέα" να τον ευχαριστήσουμε όλοι μαζί και
Ττρίτο μια φωτογραφία του πτηνού... Να δούμε πως είναι τώρα, ώστε να διαπιστώσουμε αν είναι αρσενικό οπότε θα κελαηδήσει σύντομα ή θηλυκό (πιο πιθανό) οπότε θα κάνει μόνο για παρέα ή για παραμάνα...
 
για δειτε ρε παιδια να μου πειτε αποψη. Α και να διορθωσω κατι που ειπα πριν γτ καταλαβα λαθος ειχε 3 βδομαδες που ξεκινησε να τρωει μονο του.
Σας στελνω φωτο μπας και βγαλουμε ακρη

2jg6mhk.jpg
 
Πιάσε το στο χέρι αύριο και βγάλε μια φωτό κοντινή μόνο με τα μάγουλα του πουλιού.
 
θυληκο είναι αυτό θέλει να πει κ ο Νίκος... Το πλήρωσες;
ναι το πληρωσα

Πιάσε το στο χέρι αύριο και βγάλε μια φωτό κοντινή μόνο με τα μάγουλα του πουλιού.
τα μαγουλα του ειναι κοκκινοπα πορτοκαλιζον θα ελεγα

Θηλυκό είναι (έτσι το βλέπω εγώ)... Να πεις "ευχαριστώ" στον εκτροφέα που σου το έδωσε.
οποτε μαλλον θα το αλλαξω... απλα δεν ξερω ποσο να περιμενω μωρε
 
βγάλε μια φωτό κοντινή στα μάγουλα στο πλάι και θα σου πούμε 100% αύριο.
εγώ τουλάχιστον από τις φωτό που ανέβασες δεν είμαι 100% ότι είναι θηλυκό.
 
βγάλε μια φωτό κοντινή στα μάγουλα στο πλάι και θα σου πούμε 100% αύριο.
εγώ τουλάχιστον από τις φωτό που ανέβασες δεν είμαι 100% ότι είναι θηλυκό.
Αλλα τσιρτσιριζει συνεχεια και πιστευα οτι ειναι αρσενικο και απλα ψαχνει να ενωσει κατα καποιο τροπο τα γυρισματακια που κανει. Διοτι δεν εχει και δασκαλο. αλλα και παλι αν ειναι αρσενικο θα τον βρει τον δρομο του
 
ναι το πληρωσα
οποτε μαλλον θα το αλλαξω... απλα δεν ξερω ποσο να περιμενω μωρε
Αν είναι θηλυκό και το πας πίσω, το περιμένει βέβαιος θάνατος.
Φυσικά έχοντας πληρώσει, πρέπει να πάρεις το πουλί που πλήρωσες. Πήγαινε ζήτα του ένα αρσενικό που δικαιούσαι και κράτα το κοριτσάκι έτσι για ψυχικό. Δεν πρόκειται κι αυτός να το θέλει, τι να το κάνει;
 
Aς βγάλει μια κοντινή προφίλ ... Μπορεί να ξεγελάει η μακρινή- να έχει δίκιο ο Γιώργος- και να κατηγορούμε τον άνθρωπο άδικα.
 
Back
Top