Φροντίδα Τι γίνεται με το κλιματιστικό και τα πουλιά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Elias_184
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Elias_184

PB Member
Εγγραφή
30 Ιουλ 2008
Μηνύματα
125
Πόλη
Ίλιον
Παιδια επιτρεπεται να εχω τα παπαγαλακια με το κλιματιστικο μεσα στο
δωματιο😕

ευχαριστω
εκ των
πρωτερων 🙂
 
Καλύτερα όχι για μένα. ΅Εγω τα δικά μου δεν τα βάζω στο δωμάτιο με το κλιματιστικό. Είναι τόσο ευσθητοι οι παπαγάλοι στα κρυώματα που φοβάμαι
 
τα πτηνα ως γνωστων εχουν ιδιαιτερα ευαισθητο αναπνευστικο συστημα με πνευμονες και αεροσακους ετσι η χρηση κλιματισμου στο χωρο διαβιοσης τους δεν επιτρεπεται κατα κανονα
υπαρχουν ομως ιδιαιτερες συνθηκες οπου η χρηση του μορει να ειναι αναγκαια και θεμα ζωης και θανατου για τα ιδια τα πτηνα οπως την περασμενη χρονια οπου με θερμοκρασιες στην περιοχη μου την ημερα κοντα στους 43+ και μαλιστα για 4 και πλεον ημερες συνεχομενα ηταν μονοδομος η τοποθετηση των πτηνων σε εσωτερικο κλιματιζομενο χωρο προσοχη μονο αυτη η αλλαγη της θερμοκρασιας πρεπει να γινη σταδιακα στο χωρο που θα μεταφερθουν τα πουλια θα πρεπει να μην τα χτυπαει ο ψυχρος αερας του κλιματιστικου και η θερμοκρασια να ρυθμιστη κοντα στους 28 αυτο βεβαια εξαρταται και απο την θερμοκρασια που εχει το δωματιο χωρις την χρηση του κλιματισμου
εαν εφαρμοστουν αυτα ως γενικος κανονας δεν θα υπαρξουν προβληματα με την υγεια τον πτηνων απο την επιβεβλημενη αυτη αλλαγη λογο των ειδικων αυτων συνθηκων
 
Back
Top