Γενικά Τι διαφορά έχουν τα κοινά δαχτυλίδια με του κλειστού τύπου;

poulis2020

PB New Member
Εγγραφή
29 Μαρ 2020
Μηνύματα
51
Πόλη
Αθήνα
καλησπέρα και απο έμενα! ως νέος στο hobi. απο οσα διάβασα εδώ κ εκεί κατάλαβα πως το δαχτυλίδι είναι σαν ταυτότητα τι διαφορά έχουν τα κοινά δαχτυλίδια κ τι του κλειστού τύπου; (απο συλογο)
 
καλησπέρα και απο έμενα! ως νέος στο hobi. απο οσα διάβασα εδώ κ εκεί κατάλαβα πως το δαχτυλίδι είναι σαν ταυτότητα τι διαφορά έχουν τα κοινά δαχτυλίδια κ τι του κλειστού τύπου; (απο συλογο)
Τα κλειστού τύπου, μεταλλικά και από σύλλογο αναγράφουν συνήθως τη χρονολογία γέννηση, τον κωδικό του εκτροφέα και τον αύξοντα αριθμό του πτηνού.
Διάβασε εδώ για περισσότερα στοιχεία
 
Υπαρχουν βεβαια και τα κλειστα δαχτυλιδια "τυπου" συλλογου.
Δηλαδη ειναι σαν αυτα των συλλογων αλλα χωρις να φερουν πληροφοριες του συλλογου αλλα φερουν τις υπολοιπες πληροφοριες.
Χρησιμοποιουνται απο ερασιτεχνες εκτροφεις που δεν ειναι μελη συλλογων και τα βρισκεις σε καποια pet shops.
 
Υπαρχουν βεβαια και τα κλειστα δαχτυλιδια "τυπου" συλλογου.
Δηλαδη ειναι σαν αυτα των συλλογων αλλα χωρις να φερουν πληροφοριες του συλλογου αλλα φερουν τις υπολοιπες πληροφοριες.
Χρησιμοποιουνται απο ερασιτεχνες εκτροφεις που δεν ειναι μελη συλλογων και τα βρισκεις σε καποια pet shops.
καλήμερα! Κάθε μέρα κ μια απορία κάθε μέρα κ μια γνώση! τι μου παρεχει ενας συλογος κ πιο το οφελος να ειμαι μελος;
 
Ενας σοβαρος συλλογος ειναι εκει για να σου λυσει αποριες, να σε φερει σε επαφη με αλλους εκτροφεις, να διοργανωσει σεμιναρια και να τον εκπροσωπησεις σε διαγωνισμους.
Επισης σου παρεχει τα δαχτυλιδια!
 
Παιδια μιας και πηγε η κουβεντα στους συλογους... μηπως υπαρχει κανενας συλογος προς Φωκιδα μερια; Γιατι εχω ψαξει αλλα δεν βρηκα κατι!
 
Παιδια μιας και πηγε η κουβεντα στους συλογους... μηπως υπαρχει κανενας συλογος προς Φωκιδα μερια; Γιατι εχω ψαξει αλλα δεν βρηκα κατι!

Στην ευρυτερη περιοχη υπαρχουν οι παρακτω συλλογοι, για Φωκιδα δεν εχω κατι υπ'οψιν.
Βεβαια μπορεις να γινεις μελος και σε καποιο πανελληνιο συλλογο ή σε οποιονδηποτε συλλογο επιθυμεις.,


 
Back
Top