Διατροφή Τι διαφορα εχει το σουπιοκοκκαλο για παπαγαλακια με αυτο των κοκατιλ;

Dimos_Greek

PB New Member
Εγγραφή
23 Ιουν 2014
Μηνύματα
388
Το σουπιοκόκαλο είναι ένα. Είναι το κεντρικό και μοναδικό κόκαλο της σουπιάς. Δεν υπάρχουν άλλες σουπιές για παπαγαλάκια και άλλες για κοκατίλ.
 
😀 αυτο να μου πεις, απλως οι ''απατεωνες''προσπαθουν να βγαλουν λεφτα με κατι ανοησιες!
 
Χα χα όχι απλά για τους μεγαλύτερους παπαγάλους προτείνουν μεγαλύτερο μέγεθος σε ακριβότερη φυσικά τιμή.
 
Οχι Μαρια ειδα και σε αλλο site που ειδα ειναι το ιδιο μεγεθος ειναι το ενα πιο ακριβο απο το αλλο ιδια μαρκα!
 
δημο εγω νομιζω πως η διαφορα ειναι στο μεγεθος του καθε κοκκαλου οπως το ειπε η μαρια και εφοσον ειναι πιο μεγαλο αλλαζει και η τιμη μην κοιτας την φωτογραφεια
αν και για μενα καλο ειναι να πας σε ενα ψαραδικο και να του ζητησεις τα κοκκαλα απο την σουπια να σου τα κρατησει και να τα φτιαξεις εσυ.
ετσι εκανα και εγω και ο ψαρας μου ειχε κρατησει μια τσαντα μεσα σε μια εβδομαδα
 
Ξερεται η φοτο ειναι ιδια αλλα αν πατησεις χαρακτηριστικα το μεγεθος ειναι πιο μεγαλο,τωρα το προσεξα! Επισης εγω πηγα στα ψαραδικα και στο λιμανι και μου ειπαν πως τον χειμωνα πιανουν σουπιες!
 
Πάρε ένα τώρα και τον χειμώνα θα διασφαλίσεις για όλο τον χρόνο. Δεν χαλάνε αυτά αφού τα βράσεις και τα λιάσεις κρατάνε καιρό.
Το μικρό έχει περίπου 1,35 ευρώ.
 
Back
Top