Γενικά Τι είδος είναι ο παπαγάλος μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης asteras
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

asteras

PB New Member
Εγγραφή
18 Μαϊ 2009
Μηνύματα
19
Πόλη
Πάτρα
παιδια θελω να μου πειτε τη μαρκα ειναι ο παπαγαλος μου και πως ξεχοριζω το φυλο του. [x]
 

Συνημμένα

  • παπαγαλος.webp
    παπαγαλος.webp
    40,2 KB · Προβολές: 138
Από ότι μπορώ να δω, με λίγο στραβολαίμιασμα :D
Έχεις ένα ringneck και αν είναι και ενήλικο, τότε είναι θηλυκό γιατί δεν έχει μαύρο δαχτυλίδι γύρω από τον λαιμό του! Επίσης, η σωστή έκφραση δεν είναι μάρκα, ούτε ράτσα, αλλά είδος! 😉
 
οντως ειναι ρικνεκ. Βαλε λιγο πιο χοντρες-παλι ξυλινες πατηθρες-για να μπορει να σταθει γιατι οπως ειναι τωρα δεν μπορει με τιποτα. Επισης την νεα πατηθρα βαλε την πιο κατω απο αυτη που εχεις τωρα.

ειναι ημερος;δαχτυλιδακι φοραει;
 
toν εχω βρει πριν 2 εμβδομαδες και απο την πρωτη μερα εφαγε στο χερι μου { μεσα στο κλουβι του και εγω απο εξω ενοειτε} σχετικα ειναι ηρεμος απλα ψιλο δαγκωνει. Εχει δαχτυλιδι κοκινο χρωμακαι γραφει καποια νουμερα και γραματα τα οποια δεν τα ξεχωριζω ολλα τα μονο που εχω ξεχωρισει ειναι τα 003 005 90;
 
toν εχω βρει πριν 2 εμβδομαδες και απο την πρωτη μερα εφαγε στο χερι μου { μεσα στο κλουβι του και εγω απο εξω ενοειτε} σχετικα ειναι ηρεμος απλα ψιλο δαγκωνει. Εχει δαχτυλιδι κοκινο χρωμακαι γραφει καποια νουμερα και γραματα τα οποια δεν τα ξεχωριζω ολλα τα μονο που εχω ξεχωρισει ειναι τα 003 005 90;

Το πουλί είναι γεννημένο το 2006 (κόκκινο χρώμα στο δαχτυλίδι) Τα νούμερα που γράφεις είναι 003 005 06 (όχι 90, λογικά το 90 που λές είναι κάθετα γραμμένο)
 
Back
Top