Γενικά Τι είδος είναι το λευκό καναρίνι μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης stra.tsa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

stra.tsa

PB New Member
Εγγραφή
7 Αυγ 2019
Μηνύματα
172
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Ο Αντελίνο είναι ένα λευκό καναρινάκι, που του αρέσει να τραγουδάει πολύ. Θα μπορούσες κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το είδος του;
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Αυτα που πρέπει να κοιτάξει κανείς δεν φαίνονται στο video,ωστόσο από πόδια και πτέρωμα μαντεύω πως πρόκειται για ccGGff X:- X:- και όχι για CCGGFf X:- X:-.
Υπέθεσα σε βάση κίτρινη και όχι κόκκινη.
 
Για την περίπτωση που κανείς υποθέσει ότι μπορεί να έχει πρόβλημα το πληκτρολόγιο του @Deukalion 🙂 δίνω μια παραπομπή για τα λιποχρωμικά καναρίνια:

Και άλλη μια για τα λευκά καναρινιά:
 
Αυτα που πρέπει να κοιτάξει κανείς δεν φαίνονται στο video,ωστόσο από πόδια και πτέρωμα μαντεύω πως πρόκειται για ccGGff X:- X:- και όχι για CCGGFf X:- X:-.
Υπέθεσα σε βάση κίτρινη και όχι κόκκινη.
😀 ΑΨΟΓΑ !
Με τα μόνα που συμφωνώ είναι οτι το βίντεο δεν βοηθάει καθόλου και οτι η βάση είναι κίτρινη.
Κατά τα άλλα και για να βγάλει και ο φίλος μας ένα συμπέρασμα (όχι ασφαλές). Εγώ λέω οτι πρόκειται για ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΛΕΥΚΟ και όχι για ΥΠΟΧΩΡΗΤΙΚΟ.
 
😀 ΑΨΟΓΑ !
Με τα μόνα που συμφωνώ είναι οτι το βίντεο δεν βοηθάει καθόλου και οτι η βάση είναι κίτρινη.
Κατά τα άλλα και για να βγάλει και ο φίλος μας ένα συμπέρασμα (όχι ασφαλές). Εγώ λέω οτι πρόκειται για ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΛΕΥΚΟ και όχι για ΥΠΟΧΩΡΗΤΙΚΟ.
Ευχαριστώ πολύ, γιατί μπερδεύτηκα λίγο.
 
Ε, αν ήταν λίγο το μπέρδεμα, είσαι σε καλό δρόμο, γιατί για κάποιους (σαν εμένα) ήταν μεγάλο..
Γι' αυτό θα υπάρξει, στο άρθρο για τα λιποχρωμικά, μια αναλυτική γενετική περιγραφή της παρουσίας ή μή, των λιποχρωμάτων στον φαινότυπο.
 
Back
Top