Γενικά Τι είδος είναι το το άσπρο lovebird μου;

Εγγραφή
11 Μαϊ 2008
Μηνύματα
248
Πόλη
Περιστέρι
Εχω 2 LOVEBIRDS και θελω τη βοηθεια σας για το ειδος. Το ενα ειναι σιγουρα fischer(το κιτρινο) για το ασπρο ομως δεν ειμαι σιγουρη.
 

Συνημμένα

  • 1.webp
    1.webp
    19 KB · Προβολές: 199
  • 2.webp
    2.webp
    22,1 KB · Προβολές: 159
απο ο,τι ξερω ειναι albino fischer... Διορθωστε με αν κανω λαθος...
 
Eχει δικιο η Κωνσταντινα. Δεν ειναι albino αυτο το πουλι. Κατα την αποψη μου ειναι ενα light blue pastel fischer's Lovebird.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fragos
θα συμφωνησω με το φοιβο για το ειδοσ.. Δεσ και σ αυτη τη σελιδα ΠΑΠΑΓΑΛΟΙ Lovebird εσυ που το βλεπεισ απο κοντα μπορει να καταλαβεισ καλυτερα..
τωρα αν πρεπει να ειναι ιδιο χρωμα, νομιζω πωσ απλα πρεπει να ειναι ιδιο ειδοσ. Π.χ masked,fischer κτλ, αλλα δεν παιρνω και ορκο. Αν ειναι διαφορετικο, βγαινουν υβριδια-κατι για το οποιο θα βρεισ πολλεσ πληροφοριεσ στην αναζητηση. 🙂
 
Και το μπλε και το κιτρινο ειναι 2 πανεμορφα fischer's Lovebird.

Το χρωμα του ταιριου δεν παιζει κανεναν ρολο αρκει να ειναι κι αυτο fischer.
 
Ευχαριστω Φωτη!
Αν δηλαδη ζευγαρωσω το κιτρινο με θηλυκο χρωματος οπως το δευτερο μου δεν υπαρχει προβλημα;!
 
Ευχαριστω Φωτη!
Αν δηλαδη ζευγαρωσω το κιτρινο με θηλυκο χρωματος οπως το δευτερο μου δεν υπαρχει προβλημα;!


Οχι κανενα. Εκτος κι αν εσυ θελεις να πετυχεις καποιον συγκεκριμενο χρωματισμο. Το κιτρινοπρασινο που εχεις στην θεση σου αθ το ζευγαρωνα με ενα θηλυκο ιδιου χρωματος μιας και εχει καταπληκτικο χρωμα.

Στο Π.Φ σε ενα πετ σοπ εχει 2 λαβ ακριβως ιδια με τα δικα σου.Αν ενδιαφερεσαι στειλε μου πμ να σου πω που ειναι.
 
Μια ερωτηση ακομα:
Αυτα που εχω καλως ή κακως εχουν συννηθισει να κοιμουνται μεσα σε ξυλινη φωλια. Θα πρεπει να τη βγαλω για να μηζευγαρωνουν οταν θα ειναι πια ζευγαρι;
 
Μια ερωτηση ακομα:
Αυτα που εχω καλως ή κακως εχουν συννηθισει να κοιμουνται μεσα σε ξυλινη φωλια. Θα πρεπει να τη βγαλω για να μηζευγαρωνουν οταν θα ειναι πια ζευγαρι;

Kωνσταντινα απ' οτι καταλαβαινω εχεις την εντυπωση οτι τα πουλια σου ειναι και τα 2 αρσενικα. Εισαι σιγουρη γι αυτο; Οταν τους εβαζες φωλια τους εδινες υλικο;
 
Τους εδινα υλικο γιατι δεν ηξερα ακομα. Δεν εκαναν φωλια, και απο τα κοκαλακια της λεκανης αλλα και απο τη συμπεριφορα του "αυτοζευγαρωματος" και των 2, το σιγουρεψα. 🙂
 
Back
Top