Γενικά Τι είδους παπαγάλος είναι ο Μηνάς μου;

mhnas12345

PB New Member
Εγγραφή
12 Νοε 2008
Μηνύματα
4
Πόλη
Αρτέμιδα
δεν ξέρω τι είδους παπαγάλου είναι ο Μηνάς μου. Θα ήθελα την βοήθεια σας εάν γνωρίζετε
 

Συνημμένα

  • user3248_pic6618_1234190428.webp
    user3248_pic6618_1234190428.webp
    18 KB · Προβολές: 144
Ο Mήνας είναι Caigue. Απο τα αγαπημένα μου είδη παπαγάλων. Να σου ζήσει!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Eισαι απιστευτα τυχερος που χεις τετοιο παπαγαλο.Αν δεν κανω λαθος εισαι και το μονο μελος εδω που χει το συγκεκριμενο πουλι. Ποσο τον πηρες και απο που; Πες μας περισσοτερα για αυτον. Βλεπεις εδω στο φορουμ μερικα ατομα εχουμε τρελα με αυτο το ειδος.
 
πόσο χαίρομαι που σας αρέσει τόσο!

δεν γνώριζα οτι είναι τόσο συμπαθητικό αυτό το είδος στους γνώστες και έχετε ενθουσιαστεί απ'οτι καταλαβαίνω... :)
Τον Μηνά τον απέκτησα εντελώς από τύχη! Τον είχε βρει ένας θείος μου(Μηνά τον έλεγαν, γι αυτο τον ονόμασα έτσι) στο μπάλκόνι του και τον είχε πιάσει. Τον φρόντιζε για λίγους μήνες αλλα δεν τον μπορούσε λογω της φροντίδας που ήθελε και έτσι μια μέρα η μητέρα μου τον επισκέφτηκε σπίτι του και τότε της ειπε να της τον δώσει(ήταν ο καιρος που είχε φύγει και ο σκύλος μου και την κατηγορούσα) για να μου τον κάνει δώρο. Ετσι τον πρωτοσυνάντησα. Ηταν πολυ αγριος. Ουτε νερό δν μπορουσαμε να του βαλουμε γιατι δαγκωνε παρα πολυ
 
Και στην αρχή δεν τον συμπαθουσα και πολυ. Μετα που επενδυσα χρονο τον εχω κάνει σαν σκυλακι, ειλικρινά! Ολη μέρα χουζουρευει αλλα είναι και πολύ ατίθασος. Καθεται στον ωμο μου και παμε βολτα. Του έμαθα να ανοιγει την πορτα (κακως!),τον βαζω στο ''κλαρακι '' του μπανιου και κανουμε μαζι ντουζ. Εμαθε να σεβεται ακομη και τον ξενο κοσμο. και παρακολουθώντας το καταλαβα καθε του κινηση τι σημαινει.Ακομη και οταν ειμαι στο μπανιο και ακούω απο το σαλονι τους ηχους του,ξερω πως κινειται και τι θελει. Αυτον το καιρο θελει παπαγαλινα. Και εχει ξεσηκωσει τον κοσμο...😛
 
ακου τον βρήκε... Εμενα πότε θα μου τύχει κάτι παρόμοιο;
 
Back
Top