Γενικά Τι είναι το κοκατίλ μου, αρσενικό ή θηλυκό;

Φαμπιο

PB Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.898
Πόλη
Αθήνα
Ας καταληξω επιτελους στο ονομα του κοκατιλ μου... 😀
Ο πετσοπας που μου το πουλησε απο μωρο επιμενει στο θηλυκο, αλλα εχω αμφιβολιες με αυτα που διαβαζω! Ειστε οι μονοι που εμπιστευομαι και περιμενω με αγωνια τη γνωματευση σας 😉
Ευχαριστω..
Υ. Γ.:Στην πρωτη φωτο τριβεται πανω στο δαχτυλο και στο χειριστηριο. Σιγουρα ειναι σεξουαλικο, αλλα τι φυλο συμπεριφερεται ετσι;
 

Συνημμένα

  • P2190003.webp
    P2190003.webp
    28,4 KB · Προβολές: 165
  • P2250013.webp
    P2250013.webp
    46,2 KB · Προβολές: 149
  • P2250017.webp
    P2250017.webp
    42,9 KB · Προβολές: 156
  • P2250015.webp
    P2250015.webp
    33,2 KB · Προβολές: 137
Και εμένα για αρσενικό μου φαίνεται, και μάλιστα πολύ "καθαρό" δείγμα. Αλλά αφήνω τους ειδικούς εδώ για να εκφράσουν μιά πιο σωστή γνώμη.
 
και φενετε και νεαρο σε ηλικια, απο το κιτρινο-μαυρο πουπουλο που ακομα δεν εχει αλλαξει στην ουρα... 😉
 
κ'γω για αρσενικό το βλέπω,τα ξεχωρίζω απο το πρόσωπο,τα αρσενικά έχουν καθαρό κίτρινο ενω τα θυληκά έχουν γριζαριζμένο, ξέρω οτι τα θυληκά είναι ακρηβότερα γι'αυτό πολλοί πουλάνε τα αρσενικά για θυληκά, δεν ξέρω αν υσχύει στη συγκεκρημένη περήπτωση όμως. Ελπίζω να σε βοήθησα
 
Εδώ καλά καλά δεν ξέρουν να ξεχωρίζουν οι petshopάδες το φύλο. Εγώ δεν έχω ξανακούσει ότι τα θηλυκά είναι ακριβώτερα. Οι διαφορετικοί τύποι-χρωμματισμοί όμως, ναι! Πάντως το δικό μου που είναι και θηλυκό, 35€ το πήρα...
 
Εδώ καλά καλά δεν ξέρουν να ξεχωρίζουν οι petshopάδες το φύλο. Εγώ δεν έχω ξανακούσει ότι τα θηλυκά είναι ακριβώτερα. Οι διαφορετικοί τύποι-χρωμματισμοί όμως, ναι! Πάντως το δικό μου που είναι και θηλυκό, 35€ το πήρα...
το δικό μου αρσενικό το πήρα 35 αλλά μου είπε οτι τα θυληκά τα πουλάει 40 γιατι αναπαράγωντε κιόλας😎
 
και φενετε και νεαρο σε ηλικια, απο το κιτρινο-μαυρο πουπουλο που ακομα δεν εχει αλλαξει στην ουρα... 😉



Ναι Αγγελε εχεις δικιο! Ειναι 8 μηνων 😉
Εγω το αγορασα 100ευρω γιατι ηταν 2 μηνων και ημερο ταισμενο στο χερι.
 
το δικό μου αρσενικό το πήρα 35 αλλά μου είπε οτι τα θυληκά τα πουλάει 40 γιατι αναπαράγωντε κιόλας😎
Χωρίς αρσενικό αναπαράγωνται; Φαινόμενα. Κι εγώ που νομίζα ότι τα ζευγάρια αναπαράγωνται.
Sorry για το off topic αλλά δεν άντεξα να μην σχολιάσω τον πετσοπά.
 
Βασιλη απο ορισμενους "επαγγελματιες" οτι θες ακους και μη χειροτερα...
 
Χωρίς αρσενικό αναπαράγωνται; Φαινόμενα. Κι εγώ που νομίζα ότι τα ζευγάρια αναπαράγωνται.
Sorry για το off topic αλλά δεν άντεξα να μην σχολιάσω τον πετσοπά.
εννοεί οτι αν έχεις 2-3 αρσενικά κ 1 θυληκό θα έχεις λίγα μωρά ενω με 2-3 θυληκά κ 1 αρσενικό θα εχεις περρισότερα
 
εννοεί οτι αν έχεις 2-3 αρσενικά κ 1 θυληκό θα έχεις λίγα μωρά ενω με 2-3 θυληκά κ 1 αρσενικό θα εχεις περρισότερα
Αν και με αναπαραγωγή δεν γνωρίζω πολλά νομίζω ότι τα ζευγάρια δεν εναλάσονται ειδικά στα παπαγαλοειδή...🙄
 
Back
Top