Γενικά Τι ειδος ειναι και πως λεγεται ο παπαγαλος της φωτογραφιας;

EFTHIMIS

PB Member
Εγγραφή
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
350
Πόλη
Καστοριά
Θα ηθελα καποιος να με βοηθησει και να μου πει τι ειδος και πως λεγεται ο πρασινος παπαγαλος της φωτογραφιας! Ευχαριστω!
 

Συνημμένα

  • user3711_pic11378.webp
    user3711_pic11378.webp
    34,6 KB · Προβολές: 129
αχου τα. Καρδουλες μου. Θελω ενα απ'ολα :D
ή μαλλον... ζητω να μου χαρισουν: μακαο,ζακο, κοκατου
 
ειναι εκλεκτους οπως ειεπ και η πωλινα.. Ομως. Γιατι τι ραμφος του εχει αυτο το χρωμα.. Κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι πολυ ποιο φανταχτερο το χρωμα στο ραμφος; Ή επιδη εινα μικρο ειναι ακομα θαμπο...;
 
απογαλακτισμου; :S
εχω μεγαλη περιεργεια να δω πως αναπτύσεται βδομαδα βδομαδα.
 
Το ιδιο μεγεθος παραμενει. Το συγκεκριμενο πρεπει να ναι στην φαση του απογαλακτισμου.

Σωστός! Τα εκλεκτους γεννιούνται με μαύρο ή με καφέ ράμφος... λίγες μήνες αργότερα το ράμφος του αρσενικού αρχίζει και παίρνει κίτρινο χρώμα, του θηλυκού παραμένει μαύρο.. Το ενήλικο αρσενικό έχει κίτρινο-πορτοκαλί ράμφος.
 

Συνημμένα

  • Eclectus babies.webp
    Eclectus babies.webp
    53,1 KB · Προβολές: 75
  • SI baby 05-26-09.webp
    SI baby 05-26-09.webp
    55,5 KB · Προβολές: 71
  • eclectus2m2.webp
    eclectus2m2.webp
    45,9 KB · Προβολές: 67
  • EclectusRoratus1.webp
    EclectusRoratus1.webp
    35,9 KB · Προβολές: 70
ευχαριστω πωλινα για την πληροφορια.. Το υποπτευθηκα.. Τα αρσενικα εμενα μου αρεουνποιο πολυ! Και ειναι και καλοι χαρακτηρες!
 
Σωστός! Τα εκλεκτους γεννιούνται με μαύρο ή με καφέ ράμφος... λίγες μήνες αργότερα το ράμφος του αρσενικού αρχίζει και παίρνει κίτρινο χρώμα, του θηλυκού παραμένει μαύρο.. Το ενήλικο αρσενικό έχει κίτρινο-πορτοκαλί ράμφος.
Πραγματικα πανεμορφη παπαγαλοι! Καταπληκτικοι😱
 
... Εγώ έχω δει μόνο τα θηλυκά απο κοντά... Παιδιά έχουνε υπέροχα μάτια... Το κάτι άλλο.
 
Back
Top