Ασθένειες Τι ειναι αυτο το φτερνισμα που κανει;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης k0uLiS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

k0uLiS

PB New Member
Εγγραφή
15 Ιουλ 2014
Μηνύματα
134
Πόλη
Στουτγάρδη
Πριν απο λιγη ωρα την ειχα εξω,την εβαλα μεσα και αρχισε να κανει αυτο (βιντεο)

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Στην αρχη του βιντεο, τρωει κατι; Ενα συνεχομενο φτερνισμα ειδα στο τελος του βιντεο. Το κανει ακομη;
 
Στην αρχη ηταν εντονο τωρα το κανει που και που.. Οταν ετρωγε το επαθε μαλλον του εδωσα νερο αλλα δεν αλλαξε κατι..
 
Μπορει να ειναι σκονη απο την τροφη ή και κατι να κολλησε στο λαιμο του ή να πηγε σε λαθος οδο. Καλα δειχνει παντως. Εγω θα το εβγαζα να πεταξει λιγο να ανασανει γρηγοτερα και θα το ξαναβλεπα.
 
Οταν τρωει την πιανει αυτο μηπως της εχει μεινει τιποτα στον λαιμο;
 
Εχει μιση ωρα που ξεκινησε να το κανει.. Τωρα το πιανει μονο οταν τρωει

το εβγαλα πεταξε αρκετα δεν δειχνει να αλλαξε κατι... Παντως δεν φαινεται να το ενοχλει και πολυ δεν αλλαξε κατι στην συμπεριφορα του γενικα αλλα μην δημιουργηθει θεμα αργοτερα αυτο με φοβιζει
 
Δεν μου φαίνεται για φτέρνισμα αυτός ο ήχος 😕
 
Και μενα γιατι δεν φτερνιζοταν πιο πριν και τωρα το κανει ανα καποια χρονικα διαστηματα..
 
Εμενα εξακολουθει να μου φαινεται σαν φτερνισμα. Δες κι αυτο
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
ετσι δεν κανει και το δικο σου;

Τα κοκατιλ παραγουν αρκετη σκονη φτερων και μπορει αυτο να το ενοχλει σε συνδυασμο με ξερη ατμοσφαιρα ή να εχει σφηνωσει φτερακι ή σκονη στο ρουθουνι του. Σημερα πως ειναι;

Αν ανησυχεις καλυτερα να το πας σε εναν κτηνιατρο. Ειδικα αν βγαζει μυξουλα σαν να υγραινονται τα ρουθουνια του τοτε το πηγαινεις αμεσα. Ελπιζω να εχεις βρει καποιον για ωρα αναγκης οπως λεγαμε, μετα απο το περασμενο συμβαν.
 
Σημερα ειναι μια χαρα... Το βραδι περιπου μεχρι τις 1 το εκανε μετα ηρεμησε. Ετσι ακριβως εκανε οπως στο βιντεο... Την εβαλα να κανει και μπανιο να καθαρισει το ραμφος δεν ξερω αν εκανε δουλεια το θεμα ειναι οτι σταματησε..Απλα ηταν εντονο στην αρχη και τρομαξα λιγακι. Εχω βρει πτηνιατρο εδω στην Στουτγκαρδη ειναι μεν λιγο μακρια αλλα τι να κανω... Καποια στιγμη θελω να την παω για εξετασεις προληπτικα...
 
Back
Top